Kaymakam Gürsoy'dan Bal Desteği

30 Haziran 2011
0 Haber Yorum

Kaymakam Gürsoy'dan Bal Desteği

Kağızman kaymakamlığı sosyal destekleme projeleri kapsamında Kağızman ilçe tarım müdürlüğü ve Kağızman ziraat odası başkanlığınca hazırlanan Kağızman arı yetiştiriciliği üretim ve eğitim tesisi düzenlenen törenle açıldı.

Açılışa Kağızman Kaymakamı Şayip Gürsoy, Cumhuriyet Başsavcısı Yusuf Sezer, İlçe Tarım Müdürü Bekir Çapan kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı. 

 Açılışta konuşan Kağızman Kaymakamı Şuayip Gürsoy, Kağızman balının aslında çok kaliteli olduğu fakat şimdiye kadar desteklenmediğinden tanınmadığını söyledi. Kaymakam Gürsoy, 2010 yılı SODES projelerine özelikle arıcılık alanını katmalarındaki amacın Kağızmanlı vatandaşları arıcılığa ve kaliteli bal üretimine teşvik eedilmesini sağlamak olduğunu kaydetti. Gürsoy, projeler kapsamında şuana kadar 120 arılı kovan ve gerekli araç gerecin dağıtıldığını ve 25 kişiye üretim ve eğitim kursu verildiğini söyledi Gürsoy Kağızman balının ilçeye çok büyük bir ekonomik gelir sağlayacağını bu nedenle üreticiye desteklerinin devem edeceğini söyledi. 

 Programda dahasonra Ziraat mühendisi Taner Gül tarafından proje kapsamında kursiyerlere eğitim verilerek arılı kovanları dağıtıldı. Arılı kovanları alan kursiyerler kendilerine iş imkanı sağlayan Kağızman kaymakamı Şuayip Gürsoy ve Kağızman ilçe tarım müdürlüğü çalışanları ile Kağızman ziraat odası çalışanlarına teşekkür ettiler.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber