sanalbasin.com üyesidir

Kars'tan 6 Kişilik Heyet İnceleme Başlattı

11 Mayıs 2017
0 Haber Yorum

Kars Koruma Kurulu ile Kars Müze Müdürlüğünden 6 kişilik heyet Ardahan’da Rus General Vasiliy Geyman’a ait olduğu iddia edilen cesedin bulunduğu sahada inceleme başlattı.
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&


Ardahan’da inşaat kazısı sırasında Rus General Vasiliy Geyman’a ait olduğu iddia edilen cesedin bulunduğu sahada, uzmanlar inceleme başlattı. 

Ardahan’da apartman inşaatı için temel kazısı yapılırken tabutun içerisinde Rus komutana ait olduğu iddia edilen cesedin bulunduğu alanda inceleme yapmak için Kars Koruma Kurulu ile Kars Müze Müdürlüğünden 6 kişilik heyet Ardahan’a geldi.

Sahada inceleme başlatan ekipler bu çalışmanın bir ön çalışma olduğunu söyleyerek, "Mezar yapısı birkaç tane gözüküyor ama onlarca iskelet var içeride. Şu anda burada yaptığımız bir ön çalışma ve burası ile ilgili herhangi bir karar verilmedi. Şu anda inceleme aşamasında ve kurul kararı alınacak. Kurul kararı basın ile de paylaşılacak." dedi.

İnşaatla ilgili karar, 24 Mayıs'ta toplanacak Kars Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu tarafından alınacak.

karstan-6-kisilik-heyet-inceleme-baslatti-(1).jpgkarstan-6-kisilik-heyet-inceleme-baslatti-(2).jpgkarstan-6-kisilik-heyet-inceleme-baslatti-(3).jpgkarstan-6-kisilik-heyet-inceleme-baslatti-(4).jpgkarstan-6-kisilik-heyet-inceleme-baslatti-(5).jpgkarstan-6-kisilik-heyet-inceleme-baslatti-(6).jpgkarstan-6-kisilik-heyet-inceleme-baslatti-(7).jpg

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber