Kars'ta mıcırlı yol tehlike saçıyor

13 Ağustos 2018
0 Haber Yorum

Kars - Kağızman ve Kars - Ani Ören Yeri arasındaki yolda sürücüler, bir yandan direksiyon hakimiyetini kaybetme tehlikesi yaşarken öte yandan diğer araçların geçerken sıçrattığı taşlardan korunmaya çalışıyor.

Yol yapım çalışması altında Kars - Kağızman ve Kars - Ani Ören Yeri yolu üzerine tonlarca mıcır döküldü. İşlek olan yolda Karayolları ekiplerinin uyarı levhalarının yetersiz olması nedeniyle sürücüler mıcır tehlikesini yeterince fark edemiyor. Özellikle Kars Ani Ören Yeri yoluna giden sürücüler büyük zorluk çekiyor. Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından bu yollara dökülen mıcırların arabaların zemine tutuşunu engellediği ileri sürülüyor. Şoförler bu yolda yetkililerden gerekli önlemleri almasını istiyor.

Köylüler yaptıkları açıklamada, "Sık sık bu yollarda kazalar oluyor. Yol genellikle asfalt ama bazı yerler kilometrelerce mıcırla kaplanmış. Şoförler bu mıcır dökülen yerlerde direksiyon hakimiyetini kaybediyor. Böyle olunca da kazalar artıyor. Yetkililerden yol için gerekli çalışmanın yapılması yanında trafik işaret levhalarının da asılmasını talep ediyoruz." dedi.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber