Kars'ta Tarla Sürümleri Başladı

07 Nisan 2017
0 Haber Yorum

Geçtiğimiz yıl yaşanan kuraklık nedeniyle çeşitli sıkıntılar yaşayan çiftçiler, gün itibariyle baharla birlikte önümüzdeki Kış’ın hazırlıklarına başladılar.


Kış mevsimi boyunca hayvanlarına yiyecek bulma sıkıntısı ile karşı karşıya olan hayvan sahipleri karın kalkmasını fırsat bilerek traktörleriyle arazilerin yolunu tuttular. Tarlalarına ekecek ürün konusunda da büyük sıkıntı içerisinde olan çiftçiler, mazot fiyatının yüksek olmasından da yakındılar.

Ürünlerin ve mazot fiyatının yüksek olması nedeniyle gübre dahi kullanamadıkları zamanda kendilerine büyük darbe vurduğunun altını çizen tarla sahipleri, hayvanlarına yiyecek temin etmek için tarla ekmelerinin mecburiyet olduğunu ifade ettiler.

Tarla sürümlerine başlayan çitçiler ektikleri tarlalarda hasat alabilmenin de alamamanın da hak sahibi Allah’a ait olduğunun vurgusunu yaptılar. Gün itibariyle tarla sürümü için arazilerde yankılanan traktör sesleri ise uzun süredir arazilerdeki sessizliği de bozmuş oldu. Gübre fiyatlarının aşırı derecede yükseldiğinden dolayı traktörlerini çalıştıramaz hale geldiklerini belirten çiftçiler bu konuda kendilerine sahip çıkılmasını istediler. Gübrenin kilogram fiyatının yüksek olması nedeniyle kendilerine ait ahırlarda besledikleri hayvanların gübrelerini kış mevsimi boyunca biriktirip, yaz mevsiminde tarlalarını sürerken verimin arttırılması için kullandıklarını ifade ettiler. 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)


PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,

 
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber