Kars'ta Şapla mücadele aralıksız devam ediyor

11 Mart 2018
0 Haber Yorum

26 Şubat 2018 tarihinde Kars’ta tespit edilen Şap Hastalığı nedeniyle konulan karantina süresi dahilinde hastalıkla mücadele devam ediyor.

Kars’ta görev yapan veterinerlerin tamamı ile hafta sonları da çalışmak suretiyle hastalıkla mücadele konusunda kararlı çalışmalarını sürdüren Tarım İl Müdürlüğü bünyesinde 40 araç 80 personel ile toplam 100 köyde 75.000 adet aşılama yapıldı.

Konuyla ilgili İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hüseyin Düzgün yaptığı açıklamada hastalıkla mücadele süresince alınan tedbir ve çalışmalarla ilgili şu ifadelere yer verdi; “Hayvan hastalıkları ve hayvan hareketleri kontrolü genelgesi” ne istinaden hayvan varlığımızın salgın hastalıklardan korunması, halk sağlığını tehdit eden zoonoz hastalıklarla mücadele edilmesi ve hayvan hareketlerinin kontrol altına alınması ve hastalığın bitimine kadar Bakanlık genelgesinde belirtilen süre kadar karantina konulmuş. Bu nedenle ilimizde görev yapan Veteriner Hekimlerin tamamı hafta sonu dahil olmak üzere sahada aşılama çalışmaları yapmaktadır. Hastalık çıkan işletmede hastalık azalmış ve hastalığın yayılımı durdurulmuştur. İlimizde karantinanın başlangıcından beri 40 araç 80 personelle toplam 100 köyde 75000 adet aşılama yapılmış olup çalışmalar devam etmektedir." dedi.

çetin keleş

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber