Kars'ta ŞÖNİM genelgesi yayınlandı

17 Mayıs 2018
0 Haber Yorum

Kars Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Kars İl Eylem Planı Genelgesi yayınlandı. Yayınlanan genelde şöyle:

Kadına yönelik şiddetle mücadele; çok yönlü, bütüncül bir yaklaşımı ve toplumun tüm kesimlerinin ortak ve kararlı mücadelesini gerektirir. Kurumlar arası etkin işbirliğinin sağlanması bu açıdan önemlidir.

Ülkemizde kadın-erkek eşitliğinin sağlanması, kadının insan haklarının korunması ve güçlendirilmesi ile kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda önemli yasal düzenlemeler gerçekleştirilmiştir. Ancak şiddetle mücadelede yasal düzenlemeler kadar bu düzenlemelerin etkin şekilde uygulanması, konu hakkında toplumsal farkındalığın ve duyarlılığın arttırılması büyük önem taşımaktadır.

Kars Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Eylem Planında yer alan “Kadına Yönelik Şiddet Ve Aile İçi Şiddetle Mücadele Konularında Yerel Düzenlemelerin İlgili Mevzuatla Uyumlaştırılması” hedefi gereği hazırlanan Valilik Genelgesi 16 Mayıs günü (Kars Valiliği ve Kars Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü İnternet sitelerinde) yayınlanmıştır.

Genelgede 01.01.2018 Tarihinde yürürlüğe giren 2018-2021 yılları arasını kapsayan çalışmaları Kars Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve bağlı Kuruluşu Şiddet Önleme ve izleme Merkezi Müdürlüğü Tarafından koordine edilen "Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Kars İl Eylem Planı"na da yer verilmiş olup, eylem planı kapsamında yürütülen tüm iş ve işlemlerde de yine tüm Kamu Kurum ve Kuruluşlarının, Belediyelerin ve Üniversitelerin kendi çalışma alanları açısından gereken sorumluluğu üstlenmeleri ve gereken hassasiyeti göstermelerinin büyük önem taşıdığı da vurgulanmıştır.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketÇok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber