Kars'ta Öğrenciler Bağımlılık Hakkında Bilgilendirildi

05 Mayıs 2017
0 Haber Yorum

Kars'ta Yeşilay ve Kars Halk Sağlığı İl Müdürlüğü ortaklaşa olarak düzenlediği programda öğrencilere bağımlılıkla ilgili konferans verdi


Kars'ta Yeşilay ve Kars Halk Sağlığı İl Müdürlüğü ortaklaşa olarak düzenlediği programda öğrencilere bağımlılıkla ilgili konferans verdi,Bağımlılık, artan bir ivme ve çeşitlilik ile her yaştan insanımızı tehdit etmektedir. Genç neslin önleyici ve koruyucu hizmetlerle desteklenerek tütün, alkol, uyuşturucu madde, teknoloji ve diğer tüm bağımlılıklarla mücadele kapsamında okullarda ve ulusal düzeyde bilinç oluşturulması önem arz etmektedir.

Bu bağlamda, Millî Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti arasında iş birliği yapılarak bağımlılıkla mücadele eğitimi verilmesini sağlamak, toplumu bilgilendirmek ve farkındalık oluşturmak için Sigara, alkol, uyuşturucu madde, teknoloji gibi çeşitli bağımlılık alanları ve sağlıklı yaşam sürmeyle ilgili olarak bireylerde ve toplumda farkındalığın artması; bireysel ve toplumsal sağlığa zararlı bağımlılık alanlarının bilgi ve bilinçle önüne geçilmesi amaçlanmıştır.

Konferansta açılış konuşması yapan Kars Halk Sağlığı Uzmanı Doktor Özgü Ekinci Erdoğan yaptı. Ardından öğrencilere Bağımlılık hakkında Rehber Öğretmen Taner Ölmez konferans sunumun yaptı.

karsta-ogrenciler-bagimlilik-hakkinda-bilgilendirildi-(1).jpgkarsta-ogrenciler-bagimlilik-hakkinda-bilgilendirildi-(2).jpgkarsta-ogrenciler-bagimlilik-hakkinda-bilgilendirildi-(3).jpgkarsta-ogrenciler-bagimlilik-hakkinda-bilgilendirildi-(4).jpg

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)


PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,

 
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber