Kars'ta Kurban Sevkiyatları Başladı

01 Ağustos 2017
0 Haber Yorum

Türkiye'nin önemli hayvancılık merkezlerinden birisi olan Kars'tan 80 ile büyük ve küçükbaş kurbanlık hayvan sevkiyatı yapılıyor.


Hayvan varlığı bakımından ülkenin ilk 5 kenti arasında yer alan Kars'ta TIR'lara yüklenen kurbanlık hayvanlar, İstanbul, Ankara, Bursa, Edirne ve İzmir başta olmak üzere 80 kente gönderiliyor.

İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü önünden yapılan hayvan sevkiyatlarıyla 80 ilin kurbanlığı Kars'tan karşılanıyor. Kars'tan batıya kurbanlık hayvanları taşıyan Recep Baysülen, fiyatların yükselmesini beklediğini belirtti. Hayvanları çok uygun taşıdıklarını ifade eden Recep Baysülen, "Çok düşük 2 bin liraya buradan Kırşehir'e gidiyoruz. Yani hiç mazotu bile kurtarmıyor. Mazot 4,5 lira, Kurbanlık başladı. İşte oradan 1 ay biraz bir şeyler edeceğiz. Ne alırsak, ne tuttursak, ondan sonra da Allah büyüktür. Buradan bir şey yok. Ankara'dan belki yük alır durumu kurtarırız" dedi.

Öte yandan Kars'ta 80 ile yaklaşık günlük 2 bin 500 büyük ve küçükbaş hayvan sevki yapılıyor. Bu sayının önümüzdeki günlerde daha da artması bekleniyor

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)


PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,

 
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber