Kars'ta Kadın Arıcılar

13 Temmuz 2011
0 Haber Yorum

Kars'ta Kadın Arıcılar

Bu sorudan yola çıkan Marmara Grubu Stratejik ve Sosyal Araştırmalar Vakfı Kafkas Üniversitesi işbirliği ile Kars'ta 40 işsiz kadını istihdama kazandırmak amaçlı arıcılık ve organik bal üretimi eğitimine başladılar.

Türkiye ile Avrupa Birliği arasındaki mali işbirliğine yönelik “İnsan Kaynaklarını Geliştirme” bileşeni kapsamında kadınların işgücüne katılımlarını arttırmak amacıyla Kadın İstihdamı programı geliştirilmiştir. Söz konusu program Marmara Grubu Vakfı tarafından yürütülmekte ve izlenmektedir.

 

Karslı Girişimci Kadın Balcılar projesi kapsamında ilk etap iş sahibi olmak isteyen 40 kadınla başlamış ve kursiyerler teorik eğitimlerini tamamlamıştır diyen Marmara Stratejik ve Sosyal Araştırmalar Vakfı AB Projeleri koordinatörü Müjgan Suver “kendilerine verdiğimiz dört arılı kovan ve arıcılık malzemeleriyle iki arıcılık teknikerimizin refakatinde uygulamalı eğitime geçmişlerdir. Temmuz ayının sonuna kadar devam edecek olan proje çerçevesinde de 14 -15 Temmuz tarihlerinde Kars’ta sokak şenliği ve üretilen ballar halkın tanıtımına sunulacaktır. Bu çalışmaya başlayan kadınlarımızı bir kez daha tebrik ediyor ve çalışmalarında başarılar diliyorum. Ayrıca bizim kadın istihdamı konusundaki çalışmalarımız da farklı alanlarda aynı hızla devam edecektir” açıklamasında bulundu.

 

 

 

 

KHA

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber