Kars'ta KYK öğrencileri sokak hayvanlarını sahipsiz bırakmadı

27 Aralık 2018
0 Haber Yorum

Kars'ta KYK yurtlarında barınan öğrenciler ağır geçen kış mevsimi ve soğuk havada kalan sokak hayvanları için kendi harçlıklarından biriktirerek "Beslenme Odakları" yaptırarak kentte belirlenen alanlara bıraktılar.

Kars'ta Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Kars İl Müdürlüğü'ne bağlı öğrenci yurtlarında barınan öğrenciler kış mevsimiyle birlikte beslenme sorunu yaşayan sokak hayvanları için örnek proje başlatarak kendi harçlıkları ile "Beslenme Odakları (Beslenme Üniteleri)" oluşturdu.

Kars KYK İL Müdürlüğü Rabiatül Adeviyye Kız Öğrenci Yurdun'da başlatılan projenin tanıtımında konuşan Kars KYK İl Müdürü Müseyip Arslanbenzer; KYK Genel Müdürlüğü'nün öğrencilerin kendilerini geliştirmesi, kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla birçok projelerin uygulandığını vurguşayarak, "Gönül Bağı Projesi kapsamında öğrencilerimiz sokak hayvanlarına yardımcı olmak maksadıyla kendileri harekete geçerek bir proje başlattılar. Proje kapsamında kendi harçlıklarını biriktirerek, esnaflardan da destek alarak Beslenme Odakları yaptırdılar. Bunları belediyenin gösterdiği 25 yere koyacağız. Kedi ve köpeklerin beslenmesine yönelik bir proje. Beslenme odaklarına yine öğrencilerimiz tarafından yiyecek olarak yem ve su konulacak. Böylece soğuktan etkilenen mağdur hayvanlara bir katkımız olacak. Bu projede esas mimar öğrencilerimizdir onlara teşekkür ediyorum. Ülkemiz ve geleceğimiz adına sevindirici bir durum olarak görüyorum çünkü öğrencilerimizin hem insanlığa hem de insanlıkla beraber yaşayan canlılara karşı bir duyarlılığı var. Hepsine başarılar diliyorum." dedi.

Projeyi yürüten İlahiyat Fakültesi öğrencilerinden Gökçenur Demir ise; “Hocalarımızın, gönüllü insanlar ve çevre esnafın desteği ile 26 tane beslenme odaklarını oluşturduk. Bunların devamının olmasını temenni ediyoruz.  Çünki hayvanların ihtiyaçları devam ediyor, soğuk havalardan etkileniyor ve aç kalıyorlar. Bu bilinci oluşturmalıyız ve çevre halkımızdan da destek istiyoruz." ifadesini kullandı.

Projeye destek veren Veteriner Fakültesi Veteriner Hekimliği öğrencisi ise; "Soğuk havalarda hayvanların yemek ve su gibi temel ihtiyaçları bulunduğu için böyle öğrenci arkadaşlarımız ve çevre esnaflarla birlikte böyle bir proje girişiminde bulunduk. 26 adet beslenme odağı ile başladık inşallah devamı gelecektir." diye konuştular.

Kars'ta KYK yurtlarında barınan öğrenciler tarafından Gönül Bağı Projesi kapsamında başlatılan ve 26 adet yapılması sağlanan "Beslenme Odakları" kentte belediye tarafından gösterilen çeşitli yerlere bırakılarak hayvanlar için yem bırakıldı.

karsta-kyk-ogrencileri-sokak-hayvanlarini-sahipsiz-birakmadi-(2).jpgkarsta-kyk-ogrencileri-sokak-hayvanlarini-sahipsiz-birakmadi-(5).jpgkarsta-kyk-ogrencileri-sokak-hayvanlarini-sahipsiz-birakmadi-(6).jpgkarsta-kyk-ogrencileri-sokak-hayvanlarini-sahipsiz-birakmadi-(1).jpgkarsta-kyk-ogrencileri-sokak-hayvanlarini-sahipsiz-birakmadi-(3).jpgkarsta-kyk-ogrencileri-sokak-hayvanlarini-sahipsiz-birakmadi-(4).jpg

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber