Kars'ta Hukuk Mahkemeleri Kanunu Toplantısı

27 Haziran 2011
0 Haber Yorum

Kars'ta Hukuk Mahkemeleri Kanunu Toplantısı

Türkiye Barolar Birliği'nin düzenlediği Hukuk Mahkemeleri Kanunu konulu tanıtım toplantısı bugün Kars'ta yapıldı.

İl Kültür Müdürlüğü Konferans Salonu’nda düzenlenen seminer az sayıda avukatın katılımlarıyla gerçekleşti. Salonun büyük bölümünü de çevre illerden gelen avukatların doldurduğu da gözden kaçmadı.

 

Kars-Ardahan Baro Başkanı Cevdet Ucungan’ın açılış konuşması ile başlayan iki oturumla devam etti.

 

Hukuk Mahkemeleri Komisyon Başkanı ve Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hakan Pekcanıtez’in hukuk mahkemeleri kanununun (HMK) genel hükümlerinin değerlendirilmesi, HMK’nin dava çeşitleri, dava şartları ve ilk itirazlara ilişkin düzenlemelerinin değerlendirilmesi ve MHK’nin yazılı yargılama usulüne ilişkin düzenlemelerinin değerlendirilmesi ile seminerle birinci oturum tamamlandı.

 

İkinci oturumda avukatlara HMK’nin ispat ve delillere ilişkin düzenlemelerinin değerlendirilmesi, HMK’nin hüküm ve davaya son veren taraf işlemlerine ilişkin düzenlemelerinin değerlendirilmesi ve MHK’nin basit yargılama usulüne ilişkin düzenlemelerinin değerlendirilmesi HMK’nin yargılama giderleri ve adil yardıma ilişkin düzenlemelerinin değerlendirilmesi, HMK’nin çekişmesiz yargı ve geçici hukuki korumalara ilişkin düzenlemelerinin değerlendirilmesi Hukuk Mahkemeleri Komisyon üyesi ve Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof Dr. Süha Tanrıver tarafından yapıldı.

 

Avukatlık mesleğine dair birçok detay hakkında konuşan panelistler mesleğe dair avukatlardan gelen soruları cevaplandırdı.

 

 

 

 

KHA

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber