Karslı öğrenciler Bilim Fuarında!

26 Nisan 2018
0 Haber Yorum

Kars merkeze bağlı Çakmak Atatürk Ortaokulu öğrencileri 4006 TUBİTAK Bilim Fuarına katılarak Kars’ı temsil ettiler.

17 proje ve 37 öğrenciyle 4006 TUBİTAK Bilim Fuarına katılan Çakmak Atatürk Ortaokulu, Kars’ın yerel kelimelerini, manilerini, Kars’a özgü bitkilerin matematiğini, Aş otu sabunu ve Kars’ta kaybolmaya yüz tutmuş düğün gelenekleri ile Kars yemeklerini İngilizce kitap haline getirdiler. Kars’ı bilimle buluşturup tanıtmaya çalışan öğrencilere öğretmenleri Sema Çelebiler, Irmak Özcan, Bağdağül Bulut, Devrim Ülğer, Özge Enç Kuş ve Dilek Demir destek verdi.

Yaklaşık 6 aylık çalışma sonucu 4006 TUBİTAK Bilim Fuarına katılan öğrencilerin proje gününe Kars Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Beyazoğlu, Bilim Sanayi ve Teknoloji Müdürü Tarkan Tarık Kocagöz ve Çakmak Atatürk Ortaokulu Müdürü Ersin Aras ile öğrenci velileri katıldı.

Şube Müdürü Beyazoğlu, öğrencilerin bilimle uğraşmalarının çok büyük gurur verici olduğu ve bu başarılarından dolayı kendilerini tebrik etti.

Müdür Kocagöz ise öğrencilere bilim dergisi hediye ederek, başarılarının devamını diledi.

karsli-ogrenciler-bilim-fuarinda!-(1).jpgkarsli-ogrenciler-bilim-fuarinda!-(2).jpgkarsli-ogrenciler-bilim-fuarinda!-(3).jpgkarsli-ogrenciler-bilim-fuarinda!-(4).jpgkarsli-ogrenciler-bilim-fuarinda!-(5).jpgkarsli-ogrenciler-bilim-fuarinda!-(6).jpgkarsli-ogrenciler-bilim-fuarinda!-(7).jpgkarsli-ogrenciler-bilim-fuarinda!-(8).jpgkarsli-ogrenciler-bilim-fuarinda!-(9).jpgkarsli-ogrenciler-bilim-fuarinda!-(10).jpg

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)


PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,

 
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber