KARS       IĞDIR      KAĞIZMAN      SARIKAMIŞ       SELİM      SUSUZ      AKYAKA      ARPAÇAY      DİGOR      ARDAHAN       VEFAT EDENLER   
 
Ana Sayfa > KARS

Kars tarihinde görmediğini gördü!
04 Nisan 2018
Kars Valisi Rahmi Doğan, “Biz bunu zaten geçen yıl içerisinde başlatmıştık ve Kars’ın tarihinde görmediği kadar bir sıcak asfalt çalışması yaptık.” dedi.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

Volkan KARABAĞ /kagizmanfm

Kars’ta 2018 yılının ikinci dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Rahmi Doğan başkanlığında gerçekleştirildi.

Kars Valiliği Gazi Salonunda düzenlenen toplantıya Vali Rahmi Doğan, Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Kafkas Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mükremin Özkan Arslan, Kaymakamlar, İlçe Belediye Başkanları ve daire amirleri katıldı.

Toplantıda açılış konuşması yapan Vali Doğan, bu yıl Kars’a yazın erken geldiğine dikkat çekerek çalışmalara da daha erken başlanılması gerektiğini söyledi.

Kars’a çok ciddi yatırımlar yaptıklarını dile getiren Vali Doğan, “Geçen hafta itibariyle İçişleri Bakanlığı tarafından KÖYDES yatırımları da belirlendi. Bu konuları ele alarak görüşeceğiz. Geçen yıl biliyorsunuz ilimizde çok ciddi yatırımlar gerçekleştirdik. Karayolları anlamında, Devlet Su İşleri anlamında, diğer yatırımcı kuruluşlar olarak ve Valilik olarak çok ciddi yatırımlar yaptık. Kars’ın bu yatırımlara ihtiyacı vardı, sayın Bakanımızın da girişimleri ve destekleri sayesinde 2017 yılını başarılı bir şekilde tamamladık. Ocak ayında yapmış olduğumuz toplantı da henüz yatırım programları belli olmadığı için biz Nisan ayının daha belirgin olacağını ifade etmiştim. Kurumların yatırımları yavaş yavaş netleşmeye başladı. Sayın Bakanımızın son ziyaretinde de ifade ettiği gibi bir takım yatırımların da müjdesini verdi. İlimiz için bir stadyum yapımı hususunu da Erzurum çevre yolunun sağ tarafındaki 53 dönümlük bir arazi üzerinde stadyum da olmak üzere bu yıl ki yapacağımız yatırımlar yavaş yavaş belli olmaya başladı.” dedi.

Kars’a KÖYDES’ten 40 milyon TL geldiğini belirten Vali Doğan, “Geçen yıl toplam 210 kilometre köy grup yolunu sıcak asfalt yaptık. Zaten hükümetimizin almış olduğu kararda ‘Bundan sonra stabilize yol çalışmasının yapılmaması şeklinde eğer yapılacaksa da sıcak asfalt yapılması’ yönünde talimatları var. Biz bunu zaten geçen yıl içerisinde başlatmıştık ve Kars’ın tarihinde görmediği kadar bir sıcak asfalt çalışması yaptık. Bu yıl bu yatırım yine devam edecek. Bize KÖYDES’ten belirlenen rakam, ilimiz için verilen rakam 40 milyon TL. Geçen yıl bu 25 milyon TL civarında bir rakamdı, bu 40 milyona çıktı. Bugün bu toplantıdan sonra Kaymakam arkadaşlarla birlikte bu yatırımların nerelere yapılması gerektiği hususunda ayrı bir toplantı ile değerlendireceğiz. Bu ilimiz için önemli bir yatırım. Tabi bu 40 milyon bize yetecek mi? yetmeyecek. Büyük ihtimal sayın Bakanımız yine farklı imkanları kullanarak ilimize bu yatırımların artarak devam etmesini sağlayacaktır. Bu bizim için önemli bir meblağdır. Biz bu yatırımın bu meblağın bir kısmını yine geçen yıl olduğu gibi ilimizin toplam bütün ödeneklerini birleştirerek toplam genel giderlerine harcayacağız, bir kısmını da ilçelerimize göndereceğiz, Kaymakamlarımız bu yatırımları gerçekleştirecek.” diye konuştu.

Bu yıl köylerin su ihtiyacı için çalışmaların yapılacağını kaydeden Vali Doğan konuşmasını şöyle sürdürdü: “Biz geçen yıl yol yapalım dedik, bu yıl biliyorsunuz sayın Cumhurbaşkanımızın ilimizi ziyaretinde de bize vermiş olduğu talimat su ile ilgili, köy içme suyu ve hayvan içme suyuyla ilgili çalışma yapın talimatı olmuştu. Biz bunun üzerine bu yıl biraz yoğunlaşacağız. Niye yoğunlaşacağız? Çünkü biliyorsunuz ilimiz hayvancılık memleketi. 404 bin hektar merası ve yaylası olan bir ilde bulunuyoruz, dolayısıyla hayvan varlığımız da küçümsenmeyecek bir rakama ulaşmış durumda. İnsanlar önce hayvanlarının içme suyunu temin etmek durumunda kalıyorlar, dolayısıyla bizim köylerimizdeki sular hayvanlara verilince de köylerimiz adeta susuzmuş gibi bir durum ortaya çıkıyor. Biz bunu bu sene göletlerle, sulaklarla biz bu işi çözmek istiyoruz. Önce hayvan içme suyunu çözersek köylerin de içme suyunu çözeceğimizi düşünüyoruz. Bununla ilgili hem Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğünün yapmış olduğu çalışma var. 12 tane göletin ihalesini tamamladılar, bunlar bu yıl içerisinde inşallah faaliyete geçecek. Onun haricinde İl Özel İdaresi tarafından yapacağımız ihaleler var, onların hazırlıklarını arkadaşlarımız tamamladılar, hızlı bir şekilde onların da ihalesine çıkacağız. Yine DAP Başkanlığı tarafından proje olarak desteklenecek bir takım gölet ve sulak yatırımları var onları da tamamlayacağımızı düşünüyorum. Su önemli, su hayat. Su olmadığı taktirde ne insan ne de bizim için kıymetli olan mal varlığımız olan hayvanlarımız sorun yaşıyorlar. Bu sorunu bir nebze olsun çözmek istiyoruz.”

Bu yıl da asfalt çalışmasının kaldığı yerden devam edeceğini dile getiren Vali Doğan, “Asfalt ile ilgili çalışmalara devam edeceğiz. Kalmış olduğumuz yerden belki geçen yıl ki rakama ulaşma imkanımız olmayabilir ama bu yıl da yine planlamamız çerçevesinde ciddi bir köy yolunu asfaltlayarak halkımızın hizmetine sunmak istiyoruz.” ifadesini kullandı.

Kars’a yeni bir okul yapılacağının altını çizen Vali Doğan, “Milli Eğitim ile ilgili çok ciddi yatırımlarımız devam ediyor. Fiziki anlamda çok ciddi sorunlar yaşamamıza rağmen sayın Bakanımızın girişimleriyle de güzel işler oluyor. Yine Türk Telekom tarafından ilimize bir 24 derslikli okul planlaması var. Sayın Bakanımız o yönde girişimlerini sürdürüyor, onun yer çalışmalarını yapıyoruz. Yine sayın Bakanımızın PTT’den göndermiş olduğu bir ödenekle hemen Emniyet Müdürlüğümüzün yanında bir Gençlik Merkezi projesi yaptık. Projeyi geçen hafta Koruma Kurulundan geçirdik ve hızlı bir biçimde ihale işlemlerine başlayacağız. Eski MİT binasının olduğu yer olarak tabir ettiğimiz alanı yıkarak Mesut Yılmaz Parkı tarafından ön tarafa doğru 3 katlı bir bina olarak planladık. İçerisinde bowling salonlarının, sinema salonlarının, fastfood alanlarının da olabileceği bir proje yapıyoruz. Sayın Bakanımız 5 milyon gönderdi, o şimdi bizim bütçemizde bir 5 milyon da hemen peşinden gelecek. Biz bunun ihale işlemlerine başlayıp hızlı bir şekilde de bu yıl bitirip orasını halkımızın hizmetine sunmak istiyoruz.” dedi.

Sarıkamış’ta yeni yapılacak olan telesiyej sistemi ile saatte 3 bin kişinin orta kafeden zirveye çıkacağını söyleyen Vali Doğan, “Sarıkamış Kayak Merkeziyle ilgili biliyorsunuz geçen hafta sonu burada bir lansman çalışması yapıldı. Sarıkamış Kayak Merkezi gerçekten ilimizin katma değer üreten bir mekanı haline geldi. Bu yıl biliyorsunuz çok ciddi anlamda ziyaretçi kabul ettik. Bu ziyaretçi beklenenin bir hayli üstündeydi. Sadece Doğu Ekspresiyle ilimize gelen ziyaretçi sayısı 80 bini geçti. Sayın Bakanımız tabi burada Doğu Ekspresine ilave vagonlarla bu sayıyı arttı, tabi bu bize memnuniyet verici bir durum. Tabi sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla ilave uçak seferleri de konuldu, buna rağmen fiyatlar biraz düşmedi. Çünkü ne kadar uçakta koysanız, tren de koysanız gelecek insan sayısı bunu hemen kapatıyor. Sarıkamış Kayak Merkezi bu yıl gerçekten geçmişe doğru baktığımızda zirveyi yaşadı diyebiliriz. Bizim burada bir takım altyapı eksikliklerimiz gündeme geldi. Bununla ilgili geçen yıldan yapmış olduğumuz bir çalışma vardı ancak ödenek sıkıntısından dolayı onu tamamlayamamıştık. Geçen ay sayın Bakanımızla beraber Gençlik ve Spor Bakanımızı ziyaret ettik, elimizde var olan ilave ödeneğe Gençlik ve Spor Bakanlığından alacağımız ödeneği de katarak inşallah oraya yeni bir telesiyej hattı ile ilgili çalışmayı tamamlayacağız. Sabah Kültür ve Turizm Bakanlığından gelen uzman arkadaşlarla da bir toplantı yaptık, kapasitesi 2 bin 400 hatta belki 3 bine de çıkartma durumuz var. eğer öyle olursa saatte 3 bin kişiyi orta kafeden zirveye taşıyabilecek bir telesiyej hattı, kapalı bavul dediğimiz kapalı sistem olan bir telesiyej hattının da kısa sürede ihalesine çıkacağız. Bu bizim için çok önemli çünkü eğer Sarıkamış’a biz bu altyapıyı yapmasak önümüzdeki sene ondan sonraki seneler içinde sorun yaşarız diye düşünüyorum. Bunları şimdiden programlayıp planlamak lazım aksi taktirde gelen insanlar buradan memnun olmadan ayrılırlarsa buradaki memnuniyet oranının da düşmüş olması gelecek insanların sayısını azaltır.” şeklinde konuştu.

Sarıkamış’ta yaz için yeni çalışmalar olduğunu da söyleyen Vali Doğan konuşmasını şöyle sürdürdü: “Yeni yatırımcılar gelip gidiyor, Sarıkamış için otel yapma planı olan yatırımcılarımız var, bu bizi sevindiriyor. Bizim orada bin 200 civarında yatak kapasitemiz var. Bu sayının artması lazım. Buna ilave olarak yazın da burada bir takım etkinliklerin yapılması gerektiğini düşünüyoruz. Çünkü buradaki oteller yazın adeta boş. Sabah yine arkadaşlarla görüştük belki bir dağ bisikleti aktivitesi yapalım dedik. Zirveden Bayrak Tepe’den Kütük Evin olduğu noktaya veya oteller bölgesine doğru dağ bisikleti çalışması yapalım dedik. Çünkü biz kış bittiği taktirde Sarıkamış’a gelen ziyaretçilerin de azalacağını düşünmüştük ama kar olmamasına rağmen halen daha Sarıkamış’ı ziyaret ediyorlar. Bu bizim açımızdan sevindirici onun için gelen insanlar için bir takım etkinlikler koymayı planlıyoruz.”

Vali Doğan’ın konuşmasının ardından İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, yatırımcı kuruluşların yapmış oldukları çalışmaların anlatımıyla devam etti.

kars-tarihinde-gormedigini-gordu!-(1).jpgkars-tarihinde-gormedigini-gordu!-(2).jpgkars-tarihinde-gormedigini-gordu!-(3).jpgFacebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer KARS Haberleri

Başlık Tarih
 
İşte AK Parti'nin Kars İlçe Belediyeleri Aday Adayları18 Kasım 2018
Yargıç Harmankaya Kars'ın Ankara'daki Siyasetini Yazdı18 Kasım 2018
Kars’ta temayül heyecanı18 Kasım 2018
TEMA Kars Vakfından, “Toprağı koru, iklimi koru” çağrısı18 Kasım 2018
Kars’ta yeraltı kablo hırsızı yakalandı18 Kasım 2018
Kars’ta hurda hırsızları tutuklandı18 Kasım 2018
Başkan Çalkın aday adayı sayısını açıkladı17 Kasım 2018
Naif Alibeyoğlu: "Bizleri ayrıştıranlardan hesap sorma zamanı"17 Kasım 2018
Kars’ta uyuşturucu madde ele geçirildi17 Kasım 2018
Kars'ta 71 Köy Yolu Ulaşıma Kapandı15 Kasım 2018
Yavuz Bingöl, KAÜ Devlet Konservatuvarını ziyaret etti15 Kasım 2018
Kars’ta kar yağışı başladı,14 Kasım 2018
Otizm Ulusal Eylem Planı İl İzleme ve Değerlendirme toplantısı yapıldı14 Kasım 2018
Dünyada bir ilk: “KAÜ, erkek sığırların idrar yapamama sorununu çözdü”14 Kasım 2018
Meteoroloji duyurdu!Kars'a Kar geliyor...12 Kasım 2018
Kars’ta 246 polisle asayiş uygulaması yapıldı12 Kasım 2018
Ulu Önder Atatürk Kars’ta anıldı10 Kasım 2018
Kars'ta FETÖ/PDY operasyonu: 5 gözaltı10 Kasım 2018
Türkiye’nin en büyük projelerinden biri Kars’ta tanıtıldı,10 Kasım 2018
Kars Yazsının İçindeki Ayyıldız’ın Işıkları Söndü!09 Kasım 2018
Kars Valisi Türker Öksüz, Şehit Ailesini Ziyaret Etti09 Kasım 2018
Kars Valisi Türker Öksüz, mesai mefhumu gözetmiyor,09 Kasım 2018
Kağızman’da dolandırıcılar tutuklandı09 Kasım 2018
Kars’ta PKK/KCK operasyonu: 1 tutuklama,09 Kasım 2018
Şehitler diyarında öğrencilerden temizlik kampanyası09 Kasım 2018
Kars-Digor-Tuzluca bölünmüş yolu tamamlanıyor09 Kasım 2018
Tümgeneral Güney, Vali Öksüz'ü ziyaret etti09 Kasım 2018
Kars’ta silahlı kavga: 1 yaralı09 Kasım 2018
Kars Valisi Türker Öksüz görevine Gazi Kars’la başladı05 Kasım 2018
AK Parti’den Vali Doğan’a veda yemeği,03 Kasım 2018
Vali Lala Mustafa Paşa Çeşmesinden Osmanlı şerbeti aktı03 Kasım 2018
Kars Gençlik Merkezinin temeli atıldı03 Kasım 2018
Kars, Eğitim Teknolojileri Zirvesinde!03 Kasım 2018
“Yolun açık olsun Vali Baba”03 Kasım 2018
Kars’ta trafik kazası: Bir çocuk yoğun bakımda,31 Ekim 2018
Kars Valisi Rahmi Doğan, gazetecilerle vedalaştı31 Ekim 2018
Ürün Güvenliği Haftası Kars’ta çeşitli etkinlikler ile kutlandı,31 Ekim 2018
Kars'ta 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları28 Ekim 2018
Kars Milletvekilleri Arslan ve Kılıç'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı28 Ekim 2018
Ahmet Arslan'ın projesi hayata geçiyor26 Ekim 2018
Ahmet Arslan iddialara cevap verdi25 Ekim 2018
KAÜ, Başkan Yıldırım’a fahri doktora unvanı verdi,24 Ekim 2018
Kars İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplandı24 Ekim 2018
Kars Katranlı ve Susuz Barajının son durumu masaya yatırıldı24 Ekim 2018
Yerel seçimde ittifak yok24 Ekim 2018
TBMM Başkanı Yıldırım: "Soykırım iddiası alçakça bir iftiradan ibarettir"24 Ekim 2018
DSİ Genel Müdürü Mevlüt Aydın: “Arazi Toplulaştırmasında Hedef 8,5 Milyon Hektar”22 Ekim 2018
Tolga Adıgüzel MHP Kars İl Başkanı oldu19 Ekim 2018
Kars’ta eş zamanlı uyuşturucu operasyonu19 Ekim 2018
İŞKUR üniversite mezunlarına mesleki deneyim kazandırıyor18 Ekim 2018
Yunus Kılıç, "Girişimci Kadın Çiftçiler Ödül Töreni"ne katıldı,17 Ekim 2018
Başkan Coşkun Altun’dan, Selim’de engelliler için önemli hizmet,17 Ekim 2018
Kars'ta 1,5 Milyarlık yatırım incelendi17 Ekim 2018
Kars’ta trafik kazası: 1 kişinin parmağı koptu,16 Ekim 2018
Kars’ta spor turu16 Ekim 2018
Bir yanda obezite diğer yanda açlık16 Ekim 2018
Kars Valisi Rahmi Doğan talebe duyarsız kalmadı16 Ekim 2018
AK Parti’de bir ilk! Kars Belediye Başkan adayı …15 Ekim 2018
Dr. Düzgün: “Tarımsal işgücünün önemli kaynağını kadınlar oluşturuyor”15 Ekim 2018
Kars polisi 150 öğrenciyi İstanbul-Çanakkale gezisine götürdü,15 Ekim 2018
Ertaş, bölge toplantısında Kars çiftçisinin sorunlarını dile getirdi,13 Ekim 2018
Kars’a kaçak yollarla gelen 43 yabancı uyruklu şahıs sınır dışı edilecek,13 Ekim 2018
Kars’ın beklediği ‘O Ses’ için hazır olun!12 Ekim 2018
Gözaltına alınan 6 şüpheliden 2’si tutuklandı12 Ekim 2018
Kars’ta lise öğrencisi canına kıydı12 Ekim 2018
Iğdır/Tuzluca Şehit Aileleri ve Malul Gaziler Derneğinden Vali Doğan'a ziyaret,09 Ekim 2018
İlk aşı Anne Sütüdür,09 Ekim 2018
Kars’ta binlerce öğrenci sinemayla buluşuyor09 Ekim 2018
Kafkas Üniversitesi büyümeye devam ediyor09 Ekim 2018
Kars’ta 290 polisle huzur uygulaması yapıldı04 Ekim 2018
2019 bütçesi yolda! İşte ayrıntılar03 Ekim 2018
Keleş: “İslam medeniyeti, cami odaklıdır”03 Ekim 2018
Kars polisi kaçakçılara göz açtırmıyor03 Ekim 2018
Kars’ta aranan 14 şahıs yakalandı03 Ekim 2018
Koçbaşlı Mezar Taşları koruma altına alınacak02 Ekim 2018
Kamuya yönelik borçların yapılandırmasında ilk taksit ödeme süresi uzatıldı02 Ekim 2018
Kars'ta kaçak telefonlara el konuldu02 Ekim 2018
Bu fotoğrafın öyküsü01 Ekim 2018
Kars Kalesinin yolu çöp, moloz, plastik atıklarla doldu01 Ekim 2018
Milletvekilleri Hamamları inceledi30 Eylül 2018
Kars’ta ARAS EDAŞ ekiplerine bıçaklı saldırı25 Eylül 2018
Kars'ta buzağı destekleme icmalleri askıya çıkartıldı25 Eylül 2018
Kars’ta mühimmat bulundu25 Eylül 2018
Kars’ta uyuşturucu madde ele geçirildi25 Eylül 2018
Kars’ta Gaziler Günü törenle kutlandı19 Eylül 2018
Kars'ta iş yerine silahlı saldırı16 Eylül 2018
Kars'ta patos makinesine düşen kız çocuğu ağır yaralandı16 Eylül 2018
Ermenistan’ta tutuklu bulunan Umut Ali Gürcistan’a teslim edildi16 Eylül 2018
Kars merkezli FETÖ/PDY operasyonu16 Eylül 2018
Kars’ta yeni eğitim öğretim yılı tüm yönleriyle değerlendirildi,14 Eylül 2018
Karslı Umut Ali için Interpol de devreye girdi,14 Eylül 2018
TGF'den şantajcılara tokat gibi açıklama14 Eylül 2018
Güvenlik güçleri harekete geçti: Kars Valisi Rahmi Doğan’ın ismini kullananlar aranıyor!13 Eylül 2018
Kars'ta silah operasyonu13 Eylül 2018
AK Parti Kars İl Gençlik Kolları, 12 Eylül darbesini kınadı13 Eylül 2018
Türkiye - İran sınırında patlama: 5 asker yaralandı11 Eylül 2018
Kars’ta trafik polisleri zor anlar yaşadı10 Eylül 2018
11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Ani Ören Yeri’ni ziyaret etti10 Eylül 2018
Kars Valisi Rahmi Doğan bisiklet parkuru alanında inceleme yaptı10 Eylül 2018
Kars'ta zırhlı polis aracı devrildi: 2 yaralı10 Eylül 2018
Bölge aşıklarının heykelleri Kars Kalesi eteklerinde sergileniyor10 Eylül 2018
Kars’ta özel plaka sayısı açıklandı07 Eylül 2018
Kars Belediyesi parklara oyun grubu koyacak07 Eylül 2018
Emniyet Müdürü Ümit Bitirik’e Zabıta Haftası ziyareti06 Eylül 2018
Kars’ta Vali Yardımcıları ve Kaymakamlara veda programı düzenlendi06 Eylül 2018
Kars’ta eğitim semineri başladı,06 Eylül 2018
Cumhurbaşkanı kararıyla Kars’ta 4 mülki idare amirinin görev yeri değiştirildi03 Eylül 2018
SERKA'nın 59. Yönetim Kurulu toplantısı yapıldı,29 Ağustos 2018
Kars’ta Girişimcilik Kursu açılacak28 Ağustos 2018
Kars’ta tabelasız Hastane!28 Ağustos 2018
Kars’ta işyerinde intihar27 Ağustos 2018
Kars bir kez daha gururlandı.. Ahmet Arslan MKYK'da!18 Ağustos 2018
Kars polisi umutlu yarınlar için takipte17 Ağustos 2018
Kars Milletvekillerinden Bakan Çavuşoğlu'na hayırlı olsun ziyareti15 Ağustos 2018
Kars’ta trafik kazası: 3 yaralı,15 Ağustos 2018
AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın’dan kongre açıklaması15 Ağustos 2018
Başkan Yıldırım, hükümete ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a destek çağrısı yaptı15 Ağustos 2018
Kars'ta bayram tedbirleri alındı15 Ağustos 2018
Ebubekir Keleş: "Küresel dayatmalara hayır, emperyalizmi yeneceğiz"14 Ağustos 2018
Kars kazları kışa hazırlanıyor14 Ağustos 2018
Af Kanunundan yararlanmak isteyenler başvurular başladı,14 Ağustos 2018
Kars İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Zakir Lazoğlu’ndan Muhtarlara mektup13 Ağustos 2018
Ahmet Recep Tekcan, Kızak Federasyonu'nun yeni başkanı oldu10 Ağustos 2018
Prof. Dr. Yunus Kılıç: “Karslı tereddüt etmesin”08 Ağustos 2018
Ahmet Arslan Kars-Digor-Tuzluca Karayolunda incelemelerde bulundu,08 Ağustos 2018
Kars İl Müftüsü Yusuf Eviş'ten Bayram öncesi açıklama07 Ağustos 2018
Kars polisi kırtasiye malzemesi dağıttı07 Ağustos 2018
Ahmet Arslan penaltı attı06 Ağustos 2018
Arslan ve Kılıç Kars’a geldi06 Ağustos 2018
Kars'tan ilk kurbanlıklar İstanbul’a gitti06 Ağustos 2018
Kars’ta 19 kişi tutuklandı04 Ağustos 2018
Kars'ta Uzman Çavuş kazada hayatını kaybetti04 Ağustos 2018
Kars Kültür ve Sanat Evinde sona gelindi02 Ağustos 2018
Kars’ta Kuduz İnek Kabusu, Köy Karantinaya Alındı01 Ağustos 2018
Vali Doğan ve Başkan Çalkın'dan Şehit Ailesine Taziye Ziyareti01 Ağustos 2018
Kars'ta Düğün Kanlı Bitti, Bıçaklanan Genç Yoğunbakımda01 Ağustos 2018
Kars’ta bin 169 yabancı uyruklu insan yaşıyor01 Ağustos 2018
Borç yapılandırmada süre uzatıldı01 Ağustos 2018
Kars yine sıfır çekti01 Ağustos 2018
Kars’ta 5 hakim ve savcının görev yeri değişti26 Temmuz 2018
Prof. Dr. Yunus Kılıç’a plaket verildi26 Temmuz 2018
Kars'ta silahlı kavga ile ilgili olarak 5 kişi tutuklandı24 Temmuz 2018
Ahmet Karabulutlu, Yol İş Sendikası 2 nolu Şube Başkanlığına seçildi24 Temmuz 2018
Kars’ta FETÖ operasyonu: 5 gözaltı23 Temmuz 2018
Üç ilde uyuşturucu operasyonu23 Temmuz 2018
Kars’ta konsomatrisler sınır dışı edildi23 Temmuz 2018
Kars'ta silahlı kavga: 1 ölü, 3 yaralı19 Temmuz 2018
OHAL dönemi sona erdi19 Temmuz 2018
Prof. Dr. Yunus Kılıç Tarım Komisyonu Başkanı oldu17 Temmuz 2018
Kars’ta spor kurs öğrencilerine spor kıyafetleri verildi17 Temmuz 2018
Kars'ta 15 Temmuz şehitleri anısına futbol turnuvası17 Temmuz 2018
Prof. Dr. Yunus Kılıç Tarım Komisyonu Başkanı oldu16 Temmuz 2018
Ahmet Arslan: “İnsanımızın gönlünde taht kurabilecek 26 ayı geride bıraktık”15 Temmuz 2018
Hain darbe girişimi hafızalardan silinmiyor15 Temmuz 2018
Kazımpaşa Caddesinde Silahlı Saldırı: 1 Yaralı14 Temmuz 2018
Kars polisi çocukların sevinçlerine ortak oldu13 Temmuz 2018
Müze Müdürü Necmettin Alp, son yolculuğuna uğurlandı13 Temmuz 2018
Kars Valisinden Dolandırıcılık Uyarısı12 Temmuz 2018
Yahni Dağı’ndan yamaç paraşütüyle uçtu12 Temmuz 2018
Kars’ta 30 derece sıcağa aldırış etmeden lavaş ekmeği pişiriyor12 Temmuz 2018
Camiye karşı değiliz ama mağduriyetimiz giderilsin!12 Temmuz 2018
Kars'ta kurbanlık fiyatları açıklandı12 Temmuz 2018
Kars’ta Mayıs ayında 2.4 milyar TL tutarında nakdi kredi kullanıldı12 Temmuz 2018
Kars Müze Müdürü Necmettin Alp, vefat etti12 Temmuz 2018
Kars’ta 3’ncü dönem Koordinasyon Kurulu Toplantısı yapıldı12 Temmuz 2018
Son Dakika! Başkan Erdoğan, Yeni Sistemin İlk Kabinesini Açıkladı09 Temmuz 2018
Kars'ta Günün Mide Bulandıran Haberi!09 Temmuz 2018
Kars’ta, defineciler kiliseyi kazdı09 Temmuz 2018
Kars’ta otomobille motosiklet çarpıştı09 Temmuz 2018
Kars’ta kavga: 14 yaralı09 Temmuz 2018
Kars’ta 5 kadın gözaltına alındı09 Temmuz 2018
Kars'ta FETÖ operasyonu: 1 gözaltı09 Temmuz 2018
Kars’ta iki farklı kaza: 7 yaralı09 Temmuz 2018
Kars merkezli PKK/KCK operasyonu: 6 gözaltı!06 Temmuz 2018
Arslan, Kılıç ve Atalay, TBMM’de 27. Dönem Milletvekili olarak kaydını yaptırdı06 Temmuz 2018
Kars Emniyetinden “Umutlu Yarınlar İçin Takipteyiz” projesi03 Temmuz 2018
Otomobil yayalara çarptı: 2 ölü 1 yaralı03 Temmuz 2018
Bakan Arslan Kars'ta yol yapım çalışmalarını inceledi 03 Temmuz 2018
Bakan Arslan: Dünyaya ve hainlere rağmen Sarıkamış birinci çıktı03 Temmuz 2018
Kars'ta Karayolları Bölge Müdürlüğü yol çalışmalarını hızlandırdı03 Temmuz 2018
Kars’ta mayıs ayında ihracat olmadı29 Haziran 2018
Kars’ta, “Doğayı, Çocuk Oyunlarını ve Tarihimi Kamerama Aldım Projesi” sona erdi29 Haziran 2018
HDP Kars Milletvekili Ayhan Bilgen mazbatasını aldı29 Haziran 2018
Kars’ta, 9. Tarım ve İnsan Fotoğraf Sergisi29 Haziran 2018
Kars AFAD'a TSK'dan Teşekkür Belgesi!29 Haziran 2018
Kars'ın 2071'e kadar içme suyu meselesi çözüme kavuşacak29 Haziran 2018
Kars’tan başlayan yolculuk Diyarbakır'a ulaştı29 Haziran 2018
Kahramanmaraş'ta PKK'lı Teröristlerle Çatışma Çıktı: 2 Şehit27 Haziran 2018
Kars Sağlık-Sen Basın Açıklaması27 Haziran 2018
Kars’a yeni müftü atandı27 Haziran 2018
2 bin 400 lira ikramiye geliyor!27 Haziran 2018
Kars’ta askeri araç devrildi27 Haziran 2018
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı AK Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan'ın teşekkür mesajı26 Haziran 2018
Bakan Arslan’ın Belediye Mesajı25 Haziran 2018
Bakan Arslan’ın son duası25 Haziran 2018
AK Parti seçimi zaferle tamamladı25 Haziran 2018
Kars'ta, AK Parti 2, HDP 1 Milletvekili Çıkardı25 Haziran 2018
Bakan Arslan: "Meclis'te güçlü bir şekilde milletimize hizmet edeceğiz"25 Haziran 2018
TÜRKPATENT Mayıs ayı Kars verilerini açıkladı25 Haziran 2018
Kars'ta 63 hastaya oy kullandırdılar25 Haziran 2018
Kars Valisi Rahmi Doğan oyunu kullandı25 Haziran 2018
Bakan Ahmet Arslan Karslı hemşerilerinden destek istedi23 Haziran 2018
Kars'ta Engelli ve Eski Hükümlü vatandaşlara İŞKUR’dan büyük destek22 Haziran 2018
Kars'ta sağanak yağmur caddeleri göle çevirdi22 Haziran 2018
Kars'ta seçmen sayısı açıklandı22 Haziran 2018
Bakan Arslan AA Editör Masası'na konuk oldu22 Haziran 2018
Kars’ta öğrenme şenlikleri21 Haziran 2018
Kars'ta hamile eşini öldüren cani koca: "Pişmanım"21 Haziran 2018
Kars’ta Cumhurbaşkanına hakaret eden 5 kişi gözaltına alındı21 Haziran 2018
Bakan Arslan: “Kanal İstanbul Projesi öncelikle İstanbul’u koruma projesidir”18 Haziran 2018
Kars Emniyet Müdürlüğünde bayramlaşma16 Haziran 2018
Bakan Arslan, Muharrem İnce’ye göndermede bulundu16 Haziran 2018
Kars'ta bayram uygulaması!16 Haziran 2018
Kars'ta Jandarma, Bayramda çocukları unutmadı15 Haziran 2018
Kars'ta Ramazan Bayramına kan bulaştı14 Haziran 2018
Kars bizim, bakan bizim14 Haziran 2018
Kars’ta trafik kazası: 1 yaralı14 Haziran 2018
UDH Bakanı Arslan, Karakurt-Erzurum yolunu havadan inceledi13 Haziran 2018
Bakan Arslan: “Tam O ‘An” Sergisi, Doğu Ekspresi’ni geleceğe taşıyacak"13 Haziran 2018
Kars Kent Meydanında Jandarma sergisi13 Haziran 2018
UDH Bakanı Arslan, Başbakan Yıldırım ile Sabuncubeli Tünelleri açılışına katıldı13 Haziran 2018
Albay Kılıç'tan Kars Valisi Doğan’a ziyaret12 Haziran 2018
Bina İçi Elektronik Haberleşme Tesisatı Teknik Şartnamesi güncellendi12 Haziran 2018
Adem Çalkın’ın Kadir Gecesi Mesajı10 Haziran 2018
Kars Valisi Rahmi Doğan Mehmetçikle bir araya geldi10 Haziran 2018
Kars Valisi Rahmi Doğan, resim sergisinin açılışını yaptı10 Haziran 2018
Erdoğan Yıldırım'ın acı günü10 Haziran 2018
Başbakan Yıldırım: "Ülkenin Kalkınması İçin Çok Büyük Projeleri Gerçekleştiriyoruz"07 Haziran 2018
Taş Üstüne Taş Koyan Liderimiz Var"07 Haziran 2018
Kars'ta Otomobil Askerleri Taşıyan Midibüse Çarptı: 16 Yaralı07 Haziran 2018
Kars Asayiş Şube Afganları Sınır Dışı Etti07 Haziran 2018
Doğu Anadolu’ya iletişim alt yapısı için büyük yatırım07 Haziran 2018
Karslı Mali Müşavir Didem Turhan, Torba yasasını değerlendirdi07 Haziran 2018
Yaver Kop güven tazeledi07 Haziran 2018
Bakan yaptırıyor, vatandaşların yüzü gülüyor07 Haziran 2018
Düve desteği başvuruları bugün sona eriyor07 Haziran 2018
Kars'ta bin 750 litre kaçak akaryakıta el konuldu07 Haziran 2018
Kars'ta Anaç Koyun-Keçi Desteklemeleri hesaplara yatmaya başladı04 Haziran 2018
Birileri rahatsız oluyor04 Haziran 2018
Muharrem İnce Kars’ta konuştu04 Haziran 2018
Kars’ta uyuşturucu imal eden 3 kişi tutuklandı01 Haziran 2018
Bakan Arslan, “Son yüzyılın lideri Recep Tayyip Erdoğan’dır”01 Haziran 2018
Kars Gençlik Merkezi için geri sayım başladı01 Haziran 2018
İsveç Başkonsolosu Hyden, Vali Doğan’ı ziyaret etti01 Haziran 2018
Kars Valisi Rahmi Doğan muhtarlarla seçim güvenliğini konuştu31 Mayıs 2018
Kars’ta inşaat malzemesi çalan hırsızlar yakalandı31 Mayıs 2018
Kars’ta Kız Meselesi Kanlı Bitti, 1 Yaralı31 Mayıs 2018
Emeklilerin ikramiyeleri ile maaşları Bayramdan Önce Yatacak31 Mayıs 2018
Kars'ta İntihar Etmek İsteyen Babayı Kızı Kurtardı30 Mayıs 2018
Kars'ta 72 Kişi Zehirlendi!30 Mayıs 2018

KAĞIZMANFM CANLI DİNLE


PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,


Facebook Beğen
Menü
Haber Editörü

           Ali Çelik

     0 538 37509 43

HUKUK DANIŞMANLARIMIZ :

Av:Seyfettin Kan

0 535 830 96 49
________________

Av: Kasım Yıldız          

0 532 287 84 08    
________________      

HESAP NO:İBAN:
IBAN: TR260001000343297626465001

____________ 

KAĞIZMAN'DA NOBETCİ ECZANELER

BU HAFTAKİ NÖBETCİ ECZANELER

PAZARTESİ-ŞİFA ECZANESİ

SALI--NUR ECZANESİ

CARŞAMBA-ALTUN ECZANESİ

PERŞEMBE--ARAS ECZANESİ


CUMA---KAĞIZMAN ECZANESİ

CUMARTESİ,YASİN ECZANESİ

PAZAR--TAMER ECZANESİ

BİZLERDE KAĞIZMANFM OLARAK HASTALARA ACİL ŞİFALAR DİLERİZ,

..
Üye Paneli
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
En Çok Okunan
Video Galeri
En Çok Yorumlanan
Foto Galeri
Takvim
Bugünkü Gazeteler

Anasayfa | Gazeteler | Foto Galeri | Video Galeri | Sohbet Odası
CH