sanalbasin.com üyesidir

Kars’ta yemek kültürü

18 Aralık 2011
0 Haber Yorum

Kars’ta yemek kültürü
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

 

Kars’ta yemek kültürü 

-KARA’DAN YÖRESEL YEMEK İSTEĞİ
 
Kars Valisi Ahmet Kara Atatürk Caddesinde Lita Cafe isimli restoranın açılışına katıldı. Açılışta işyerinin kurdelesini kesen Vali Kara, işyeri sahibi Bülent Yılmaz’a restoranlarında Kars yöresine özgü yemeklerinde çıkarmaları konusunda istekte bulundu.
 
Açılışın ardından Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş, İl Müftü İlyas Gümüş, Kültür ve Turizm İl Müdürü Hakan Doğanay, KARSOD Başkanı Halit Özer ile birlikte restoranı gezen Vali Ahmet Kara, “Kars çok eski kültürü olmasına rağmen, yemek konusunda çok geri kalmış durumda. Çok farklı ve güzel yemek kültürleri olan bir yerin, bu konuda bu kadar zayıf kalması doğru değil ve yeni açılan işyerlerinin bu duruma bir an önce müdahale etmeleri gerekmektedir. İşyerlerinizde özellikle Kars’ın kültürüne uygun yemekleri sunmanız veya var olan kültürden yeni tatlar oluşturmanız çok önemlidir.” şeklinde konuştu.
 
Vali Kara ve beraberindekiler daha sonra restoranın mutfak bölüne geçerek ustalar ve aşçılarla görüştüler. Aşçıların doktorlar kadar önemli bir iş üstlendiğini belirten Kara şunları söyledi:
“Aşçılık doktorluk kadar önemli bir meslektir. Sizin yapacağınız yemekler sayesinde insanlar rahatsız olabilir veya sizin yapacağınız yemekler sayesinde insanlar sağlıklı beslenebilirler. Tercih edilen olabilmek adına en büyük görev aşçılara düşmektedir. Burada oluşturacağınız tatlar sayesinde hem Kars’ın yemek kültürüne zenginlik katacaksınız, hem de yaptığınız işten kar elde edebileceksiniz.”
 
İşyeri sahibine ve çalışanlarına özellikle temizlik ve hijyen kurallarına uymaları konusunda hatırlatmalarda bulunan Vali Kara, misafirlerle birlikte restoranın kahvaltı ikramına katıldı.
(UA-BA-S) KARS (KHA) – UĞUR AYDIN
 
 
 
 
 


 

Kaynak: KHA

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber