Kars’ta top atışı yapılacak

30 Kasım 2018
0 Haber Yorum

Kars İlhan Hamlı Atış ve Tatbikat Alanında (Akbaba atış ve tatbikat bölgesi) 3 gün boyunca top atışı yapılacak.

Kars İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, "Kars ili sınırları dâhilinde bulunan Şehit Asb. Kd. Üçvş. İlhan HAMLI Atış ve Tatbikat Alanında (Akbaba atış ve tatbikat bölgesi) 03-05 Aralık 2018 tarihleri arasında (08.00-20.00 saatleri arasında) ağır silah atışları icra edilecektir." denildi.

Yapılan yazılı basın açıklaması şöyle: "Söz konusu ağır silah atışlarının icra edileceği gün ve saatlerde koordinatları belirtilen alan, (Yolaçan, Akbaba, Çerme, Esenyazı, Karacaören, Gelirli, Karakale, Hacıhalil, Kümbetli, Dikme, Kocabahçe, Verimli, Küçükyusuf, Azatköy, Ataköy) can ve mal emniyeti bakımından tehlike arz etmektedir.

Bu nedenle; vatandaşlarımızın, kamulaştırma işlemleri tamamlanmış bölgelerde hiçbir tarım ve hayvancılık faaliyetlerinde bulunmaması, kamulaştırılan araziye giriş-çıkış yapmaması, bölge yakınlarında mühimmata benzer tanımlanamayan cisim bulunduğunda oynanmaması, kurcalanmaması ve bulunduğunda 14.Mekanize Tugay Komutanlığına (Tel: 0.474.2126024) veya İl Jandarma Komutanlığına (Tel: 156 Alo Jandarma) bilgi verilmesi gerekmektedir."

kars’ta-top-atisi-yapilacak.jpg

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber