Kars’ta otel müşterileri tiyatro ile buluşturulacak

13 Ocak 2016
0 Haber Yorum

Kars Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü koordinesinde Kars bölgesindeki otellerde konaklayan yerli ve yabancı turistleri tiyatro ile buluşturulacak.

Kars Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü koordinesinde Kars bölgesindeki otellerde konaklayan yerli ve yabancı turistleri tiyatro ile buluşturulacak.

Kars Kültür ve Turizm İl Müdürü Hakan Doğanay, gazetecilere yaptığı açıklamada, tarihi, doğası ve turizmiyle Türkiye’nin Serhat şehri olan Kars’ta, otellerde kalan konuklar için kültürel bir etkinlik düzenleyerek farkındalık oluşturmaya çalıştıklarını söyledi.

Kars ve Sarıkamış’ta bulunan turizm işletme belgeli ve belediye ruhsatı ile faaliyet gösteren oteller için böyle bir etkinlik planladıklarını ifade eden Doğanay, şunları konuştu:

”Birçok medeniyetin izini taşıyan Kars İlimiz ile tarihi, doğası ve özellikle kış turizmiyle yerli ve yabancı turistlerin gözde yeri olan Sarıkamış’taki otellerde konaklayan misafirleri sanatsal bir etkinlikle buluşturmak istedik. 18-19-20 Ocak 2016 tarihlerinde Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğüne Bağlı Erzurum Devlet Tiyatrosu oyuncuları Cevat Fehmi Başkurt’un “Buzlar Çözülmeden” adlı eseri sergileyecek. Bu tür sosyal, kültürel ve sanatsal etkinlikler yaparak bölgemizin tanıtımına bir nebze olsun katkı sağlamaya çalışıyoruz.”

Program, 18-19 Ocak 2016 günü saat 19.00’da Kars Kültür ve Turizm Müdürlüğüne bağlı Kültür Merkezinde,20 Ocak’ta ise Sarıkamış’ta yapılacak.
 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)


PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,

 
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber