sanalbasin.com üyesidir

Kars’ta ödemeler bugün başlıyor

22 Şubat 2019
0 Haber Yorum

Kars’ta buzağı destek ödemeleri ve mazot ve gübre destek ödemeleri bugün başlıyor.
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Kars İl Tarım ve Orman Müdürü Hüseyin Düzgün, “2018 Yılı 1. Dönem Buzağı Desteklemeleri” ve “2018 yılına ait Mazot ve Gübre Destek Ödemeleri”nin bugün ülke çapında olduğu gibi Kars’ta da ödenmeye başladığını söyledi.

Düzgün yetiştiricilerin ve çiftçilerin T.C. Kimlik Numaralarının son hanesine göre ödemelerin yapıldığını hatırlatarak, ““2018 Yılı 1. Dönem Buzağı Desteklemeleri” için Kimlik Numarasının son hanesi 8 olan yetiştiricilerimize; bugün saat 18:00’dan sonra ödeme yapmaya başlayacağız. Kimlik Numarasının son hanesi 4 ve 6 olan yetiştiricilerimize ödemeleri; 01 Mart 2019'da, Kimlik Numarasının son hanesi 0 ve 2 olan yetiştiricilerimize ise 08 Mart 2019'da ödeme yapılacak. Desteklemeleri çerçevesinde Kars’ta 15 bin yetiştiricimizin 118 bin baş buzağısına toplam 65 milyon TL buzağı desteklemesi ödenecektir.” dedi.

“2018 yılına ait Mazot ve Gübre Destek Ödemeleri”nin de yine T.C. Kimlik Numaralarının son hanelerine göre yapılacağını hatırlatan Düzgün, “Kimlik Numarasının Son Hanesi 8 olan çiftçilerimize; bugün saat 18:00'dan sonra ödeme yapmaya başlayacağız. Kimlik Numarasının son hanesi 4 ve 6 olan çiftçilerimize ödemeleri; 01 Mart 2019'da, Kimlik Numarasının son hanesi 0 ve 2 olan çiftçilerimize ise 08 Mart 2019'da ödeme yapılacak. Desteklemeleri çerçevesinde, 28 bin çiftçimize; Mazot ve Gübre Desteği olarak toplam 39 milyon TL ödeyeceğiz. Toplamda çiftçilerimize 104 milyon TL ödemiş olacağız.” diye konuştu.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber