Kars’ta göçmen çocuklara kışlık yardım yapıldı

03 Ocak 2019
0 Haber Yorum

Uluslararası Koruma ve Geçici Koruma kapsamında Kars’ta ikamet eden çocuklara kışlık kıyafet yardımı yapıldı

Kars Valiliği ile Türkiye Yardım Severler Derneği Kars Şubesi Başkanlığı’nca Uluslararası Koruma ve Geçici Koruma kapsamında Kars’ta ikamet eden çocuklara kışlık kıyafet yardımı yapıldı. Kars Valiliği Göç İdaresi Müdürlüğü’nde düzenlenen programda Vali Yardımcısı Serdar Demirhan, Türkiye Yardım Severler Derneği (TYSD) Kars Şubesi Başkanı Yasin Aşkın Yıldırım ve İl Göç İdaresi Müdürü Hikmet Andiç, göçmenlerin çocuklarının kışlık kıyafetlerini verdi.

TYSD Kars Şubesi Başkanı Yasin Aşkın Yıldırım, “Göçmenlerin Türkiye ve bayrak sevgileri görülmeye değerdi. Bu durumu gördükçe mutluluğumuz ve şevkimiz daha da artıyor. Bayrağımıza kendi bayrakları gibi sahip çıkıyorlar. Onların yoksul durumuna üzüldüğümüz gibi ülkemizi sevmelerinden dolayı da mutlu oluyoruz. Bundan sonra da desteklerimiz sürecek.” dedi.

Kışlık mont ve bot alan ailelerin mutlulukları gözlerinden okunurken, Vali Yardımcısı Serdar Demirhan ve TYSD Kars Şubesi Başkanı Yasin Aşkın Yıldırım, bu tür yardımların ihtiyaç duyulduğu müddetçe yapılacağını belirttiler.

kars’ta-gocmen-cocuklara-kislik-yardim-yapildi-(1).jpegkars’ta-gocmen-cocuklara-kislik-yardim-yapildi-(2).jpgkars’ta-gocmen-cocuklara-kislik-yardim-yapildi-(3).jpegkars’ta-gocmen-cocuklara-kislik-yardim-yapildi-(4).jpegkars’ta-gocmen-cocuklara-kislik-yardim-yapildi-(5).jpegkars’ta-gocmen-cocuklara-kislik-yardim-yapildi-(6).jpeg

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber