Kars’ta fuhuş operasyonu

24 Haziran 2012
0 Haber Yorum

Kars’ta fuhuş operasyonu

Kars’ta fuhuş operasyonu
 
Kars Emniyet Müdürlüğü İl Merkezi ve Susuz ilçesinde bulunan 6 noktaya yaptığı eş zamanlı operasyonda 1’i yabancı uyruklu bayan 6 kişiyi gözaltına aldı. Fuhuş yapmaları için Kars’a getirilen 7 yabancı bayan ise sınır dışı işlemleri için ilgili birime teslim edildi.
 
İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğünce “TCK 220 Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurmak, Örgüt Faaliyeti Çerçevesinde İnsan Ticareti, Fuhuş, Fuhşa Aracılık ve Fuhşa Yer Temin Etmek” suçlarını işledikleri yönünde bilgiler elde edilen şahıslara yönelik Kars Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde operasyon başlattı. Yapılan çalışmalarda; bahse konu suç organizasyonu içerisinde yer alan şahısların; Ardahan yolu üzerinde bulunan bir müzikhol-otelde, fuhuş yaptırmak üzere, yurtdışından temin ettikleri yabancı uyruklu bayanlar ile Türk vatandaşlığını kazanmış yabancı uyruklu bayanları, eğlenmek amacıyla gelen erkek şahıslar ile irtibatlandırdıkları, müşteri ile bayanın para konusunda anlaşmaları halinde gazinonun üst kısmında bulunan otel bölümüne geçilerek fuhuş yapıldığı, suça konu bu eylemlerin organizasyon içerisinde yer alan şahısların kontrolünde gerçekleştiği anlaşıldı.
 
22 Haziran günü saat:05.00 sıralarında il merkezi ve Susuz ilçesinde bulunan 6 ayrı noktaya eş zamanlı olarak yapılan operasyon sonucu; S.Ç. (1962-erkek), M.Ç. (1970-erkek), R.Ş. (1967)-erkek, V.Ş. (1976-erkek), T.A. (1992-erkek) ve Z.A. (1967-yabancı uyruklu bayan) yakalandı.
 
Suça konu eylemlerin gerçekleştirildiği işyerinde, otel odalarında, müştemilatlarda ve şahısların kullandıkları araçlarda yapılan aramalarda; adı geçen şüpheliler tarafından fuhuş yaptırmak için ilimize getirilen 7 yabancı uyruklu bayan bulunarak sınır dışı edilmek üzere ilgili birime teslim edildi.
 
Ayrıca yapılan aramalarda;
-1 adet not defteri,
-12 adet havale dekontu
-3 adet 9 mm. çapında tabanca fişeği bulunarak el konuldu.
 
Konuyla ilgili adli soruşturmaya başlandı.
(BA-BA-S) KARS (KHA)

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber