sanalbasin.com üyesidir

Kars’ta binlerce öğrenci sinemayla buluşuyor

09 Ekim 2018
0 Haber Yorum

Kars’ta sinemada film izleme imkanı bulamayan 7 bin öğrenci, beyaz perdeyle buluşuyor.
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Belediyeler Birliği arasında imzalanan “Bir Milyon Öğrenci Sinema İle Buluşuyor” projesi çerçevesinde ortaöğretim öğrencilerine bulundukları illerdeki sinema salonlarında ücretsiz film seyretme olanağı sunuluyor.

Kars’ta da 7 bin öğrenciyi sinemayla buluşturan “Bir Milyon Öğrenci Sinema İle Buluşuyor” projesi kapsamında il genelinde çeşitli okullardan seçilen öğrencilerle devam ediyor.

“Ayla”, “Bizim Köyün Şarkısı”, “Ertuğrul1890”, “Duru” ve “Son Mektup” filmlerini Kars Şehir Sinemasında izleyecek öğrenciler, bu proje kapsamında hem sinema kültürünün ne olduğunu öğreniyor hem de arkadaşlarıyla keyifli vakitler geçiriyor.

Proje hakkında gazetemize açıklama yapan Kars İl Milli Eğitim Müdürü Gökhan Altun, Kars Belediye Başkanı ve İl Kültür ve Turizm Müdürüyle proje öncesi bir toplantı yaptıklarını, projenin tarihlerini belirlediklerini ve günde bir seans olmak üzere öğrencileri sinemaya gönderdiklerini söyledi.

Sinemaya gelen öğrencilere mısır ve su ikramı yapılırken, ilk kez sinemaya gelen bazı öğrenciler de mutlu olduklarını ifade ederek kendilerine bu imkanı sağlayanlara teşekkür ettiler.

kars’ta-binlerce-ogrenci-sinemayla-bulusuyor-(1).jpgkars’ta-binlerce-ogrenci-sinemayla-bulusuyor-(2).jpgkars’ta-binlerce-ogrenci-sinemayla-bulusuyor-(3).jpgkars’ta-binlerce-ogrenci-sinemayla-bulusuyor-(4).jpgkars’ta-binlerce-ogrenci-sinemayla-bulusuyor-(5).jpgkars’ta-binlerce-ogrenci-sinemayla-bulusuyor-(6).jpgkars’ta-binlerce-ogrenci-sinemayla-bulusuyor-(7).jpgkars’ta-binlerce-ogrenci-sinemayla-bulusuyor-(8).jpg

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber