Kars’ta Elektrikçiler Sahte Elektrikçilerden Şikayetçi

02 Haziran 2017
0 Haber Yorum

Kars’ta faaliyet gösteren elektrikçiler, sahte elektrikçiler ve caddelerde vergi vermeden el arabalarında elektrik malzemeleri satanları Maliye ve Belediye’ye şikayet etti.


Kars Elektrikçiler ve Elektronikçiler Esnaf Odası Başkanı Metin Üzkibarlas, yeterlilik belgesi olmayan elektrikçilerin işlerine engel olduğunu, tezgahlarda satılan elektrik malzemelerinin sağlık olduğunu söyledi.

Kars Elektrikçiler ve Elektronikçiler Esnaf Odası Başkanı Metin Üzkibarlas, “İnşat sezonunu açtık. Ancak sıkıntılarımız var. Her yıl olduğu gibi bu yılda kayıtsız, resmi olmayan sahte elektrikçiler bizim işimize mani oluyor. Cebinde pensesi ve tornavidası olan sahte elektrikçiler inşaat halinde bulunan binanın elektriğini daha ucuz bir şekilde alıyor. Biz sahte elektrikçilere mani olmak için maliyeye konuyu bildirdik. Belediye’ye bildirdik. Sağ olsun Belediye başkanımız sorunumuzla ilgilendi. Vergi veriyoruz. İşçi çalıştırıyoruz. Biz zarar ederken kaçak elektrikçiler kentte cirit atıyor” dedi.

“Elektrik malzemeleri tezgahlarda satılıyor”

Kalitesiz elektrik malzemelerinin tezgahlarda satıldığını ifade eden Üzkibarlas, “Cadde ve sokaklarda elektrik malzemeleri el arabalarında, tezgahlarda satılıyor. Vatandaşlar ucuz diye bunları alıyor. Bu malzemeler kalitesiz, kullanışız, olası facialara davetiye çıkarıyor. Vatandaşlarımızdan isteğimiz elektrik malzemelerini elektrikçilerden almasıdır” diye konuştu.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)

Kağızman fm Türkiye Gündemi,

PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,

 
AnketAnket

YENİ TEMAMIZI NASIL BULDUNUZ,

İDARE EDER,
NORMAL
İYİ
ÇOK GÜZEL,
Çok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber