Kars’ta, CİMER’e başvuru sayısı 2018 yılında 3 bini aştı

26 Aralık 2018
0 Haber Yorum

Kars’ta 1 Ocak 2018 - 25 Aralık 2018 tarihleri arasında halk arasında kısa adı (CİMER) olarak bilinen Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezine başvuru sayısı yaklaşık olarak 3 bini aştı.

Edinilen bilgilere göre 2018 yılı içerisinde 3 bin 100’e dayanan başvuruların yüzde 90’ının üzerinde cevaplandırıldığı ve başvuru sahibine bilgi verildiği öğrenildi.

Kars Valiliği bünyesinde oluşturulan özel birime müracaat eden vatandaşlar, taleplerini ve şikayetlerini internet üzerinden, telefonla (Alo 150) veya bizzat dilekçe vererek yapıyor. Kars’ta CİMER’e yapılan başvuruların yaklaşık olarak yüzde 10’u iş ve iş takibi, yüzde 8’i Alie ve Sosyal Politikalar Bakanlığı alanına giren çeşitli yardımlar ve talepler, yüzde 10’un üzerinde yol, su, sulama, gölet gibi alt yapı tesisleri talebi ile her türden şikayetlerden oluşuyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile hayata geçirilen Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) ile vatandaşlar sorunlarına çözüm bulma imkanı buluyor. CİMER (Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi), vatandaşların şikayetlerini, sorunlarını dile getirip çözüm arayabileceği bir sistem olarak kuruldu. Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi ile  mail, telefon ve fiziki posta ile iletişime geçilebiliniyor. Başvurulara 2 hafta içerisinde dönüş yapılıyor. Dönüş yapılmayan başvurulara en geç 30 gün içerisinde dönüş yapılması kanunen zorunlu olduğu biliniyor.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber