sanalbasin.com üyesidir

Kars’ta Arıcılık Günü Semineri

01 Haziran 2011
0 Haber Yorum

Kars’ta Arıcılık Günü Semineri
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği ve Kars İli Arı Yetiştiricileri Birliği işbirliği ile Kars'ta Arıcılık Semineri düzenlendi.

Kars Halk Eğitim Merkezi Çok amaçlı salonunda yapılan Seminere, Kars Tarım İl Müdürü Yusuf Yurdalan, Kars Arı Yetiştirme Birliği Başkanı Soner Akat, Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı yetkilileri, Türkiye Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Bahri Yılmaz, Akademisyenler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Seminerde açılış konuşmasını yapan Kars Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Soner Akat, “Kars’ın arıcılıkta önemli yerinin olduğuna vurgu yaparak, Kars’ı arıcılığın merkezi haline getirmeyi amaçlıyoruz. Türkiye’deki bal üretimine önemli ölçüde katkı sağlayan ilimizde bu katkıyı arttırma çabası içerisinde çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. İnanıyorum ki Kars Arıcılıkta ve Bal üretiminde hak ettiği yeri bulacaktır” dedi.

 

Açılış konuşmalarının ardından Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Bahri Yılmaz, Atatürk Üniversitesi Arı Yetiştiriciliği uzmanı Prof. Dr. Ferhat Genç, Hacettepe Üniversitesi ekolojik Bal Üretimi uzmanı Prof. Dr. Kadriye Sorkun, Prof. Dr. Aslı Özkırım ve Dr. Ömür Gençay Çelemli tarafından İki oturum olarak Arı yetiştiricilerine Arıcılık konularında bilgiler verildi.

 

 

KHA

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber