sanalbasin.com üyesidir

Kars’ta ARAS EDAŞ ekiplerine bıçaklı saldırı

25 Eylül 2018
0 Haber Yorum

ARAS EDAŞ Kesme-Bağlama Görevlisi Doğukan Koçkeser, ARAS EDAŞ Kesme-Bağlama ve Kaçak-Kontrol Görevlisi Uğur Beytut
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

ARAS EDAŞ Kesme-Bağlama Görevlisi Doğukan Koçkeser, ARAS EDAŞ Kesme-Bağlama ve Kaçak-Kontrol Görevlisi Uğur Beytut, Başbakanlık TOKİ’de görevlerini yaparken bıçaklı saldırıya uğradılar. Mağdur görevliler vatandaşlardan duyarlılık beklediklerini ifade ettiler.

Edinilen bilgilere göre; ARAS EDAŞ görevlileri Kars merkezde bulunan Sosyal Yardımlaşma Vakfı Toplu Konutları'nda borcundan dolayı elektrikleri kesilen aboneliği T.K. isimli şahsın üzerine olan eve kontrole gitti. Ekipler T.K.’nın kaçak elektrik kullandığını tespit ederek tekrar elektriklerini kesti.  Evde bulunan A.K. oğlu G.K. ile ARAS EDAŞ görevlilerini darp ederek bıçakla yaraladı.

Polisin soruşturma başlattığı olayı yaşayan ARAS EDAŞ Kesme-Bağlama Görevlisi Doğukan Koçkeser, ARAS EDAŞ Kesme-Bağlama ve Kaçak-Kontrol Görevlisi Uğur Beytut yaşadıkları bıçaklı saldırı olayını anlattılar.

Bir polis tarafından olayın bu kadar ucuz atlatıldığını dile getiren Koçkeser ve Beytut, “Yeşilkart TOKİ Konutları olarak bilinen Sosyal Yardımlaşma Vakfı Toplu Konutları'nda T.K. abonesinin sayacını kontrol etmek için gittik. 2 faturası bulunan abonenin elektrikleri kesilmişti, kendisi tarafından yeniden bağlanmış mı? diye kontrole gittik. Kontrole gittiğimizde elektrikleri kesik olan abonenin kendisi bağlamıştı. Biz tekrar kestik. Elektrikleri kesilen abonenin yakınları A.K. ve G.K. bize hakaret ederek evlerinden çıkarak bize doğru geldi. Bize ‘Kesemezsiniz’ diyerek küfürler etmeye başladı. A.K. oğlu G.K. ile birlikte elinde bıçakla bize saldırmaya başladı. G.K. benim üzerime gelirken arkadaşlar baba A.K.’yı tuttu. Baba A.K. elindeki bıçağı bize doğru savurmaya başladı. Vücuduma doğru sallanan bıçaktan ben kaçındım ama kollarım açıkta kaldı ve kollarımdan yaralandım. Sonra adama durması için yalvarsak da adam dinlemedi kafaya koymuştu bir kere bize zarar verecekti. Olay anında bölgede bulunan bir polis vardı, Allah ondan razı olsun o devreye girdi ve onun sayesinde sakinleşti.” dediler.

Tartışmanın yaklaşık yarım saat sürdüğünü ifade eden Koçkeser ve Beytut, “Tartışma ilk olarak binanın elektrik sayaçlarının bulunduğu bodrum katında başladı daha sonra dışarıda devam etti. Biz dışarı çıkmasak bodrumda olsak belki o adam bizi orada öldürürdü.” İfadesini kullandılar.

2 faturasından dolayı kesilen abonenin kontrol amacıyla bölgeye gittiklerini dile getiren Koçkeser ve Beytut, “Abonenin zaten kesilen bir elektriği yeniden bağladıkları için can güvenlikleri de tehlike altında. Biz kesilen aboneleri ara ara kontrol ediyoruz ki vatandaşın kendisi bağlarken yanlışlıkla elektrik akımına kapılıp zarar görmesin.” diye konuştular.

Zaman zaman bu tür olaylar yaşadıklarını ancak bu kadar büyük bir olay yaşamadıklarını da belirten Koçkeser ve Beytut, genellikle küfür ve hakaret işittiklerini, ekmek parası için ve bir kurumu temsil ettikleri için sessiz kaldıklarını söylediler.

Bu tür vakalara giderken her şeyi göze alarak gittiklerini kaydeden Koçkeser ve Beytut, “Biz işimizi zaten biliyoruz. Kimse elektriklerinin kesilmesini anlayışla karşılamaz ama anlayışla karşılayan insanlarımız da var.” dediler.

Kolundaki kesikleri gösteren Doğukan Koçkerser, bir kolunda 4 dikiş olduğunu diğer kolunda ise sadece kesik olduğunu söyledi.

Yaklaşık 4-5 yıldır bu mesleği yaptıklarını kaydeden Koçkeser ve Beytut, vatandaşlardan anlayış beklediklerini, ekmek parası için bu işi yaptıklarını, kimsenin keyfiyetten gelip elektrikleri kesmek istemeyeceklerini ve vatandaşların da lütfen kullanmış oldukları elektriklerin faturalarını yatırmalarını istediler.

KAFKAS HABER AJANSI

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketÇok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber