sanalbasin.com üyesidir

Kars’ta 30 derece sıcağa aldırış etmeden lavaş ekmeği pişiriyor

12 Temmuz 2018
0 Haber Yorum

Termometrelerin 30 dereceyi gösterdiği Kars'ta sıcağa aldırış etmeyen Orhan Saylan, her gün 8 saat boyunca fırında lavaş ekmeği çıkarıyor.
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Dededen, babaya, babasından da kendisine kalan Sayılan Lavaş Fırınında günlük bin ile bin 500 lavaş ekmeği çıkaran 48 yaşındaki Orhan Saylan ateşin başında saatlerce çalışmanın çok zor olduğuna dikkat çekti. Saylan, dede ve baba mesleğini devam ettirdiğini ve çalışacak eleman bulamadığını söyledi. 

Saylan, "Çalışacak adam yok ben şuanda 3 kişinin işini tek başıma yapıyorum. Zor tabi, ister istemez zor, sabah erken kalkıyorum. Ateş yakıyorum. Sıcak etkiliyor. Hamuru bir gün önceden hazırladığımız için hamuru etkiliyor. Çalışmayı etkiliyor. Verim düşüyor. Dışarı sıcak içeride sıcak olduğu zaman ister istemez etkiliyor. Ekmek çıkarmamız sayısı da düşüyor. Her şeyi etkiliyor sıcak" dedi. 

Kars kent merkezinde bulunan lavaş fırınının sahibi Orhan Saylan, bu mesleği babasından öğrendiğini, babasının da dedesinden öğrenerek bugünlere kadar getirdiklerini kaydetti. 

Saylan, sıcak havaya aldırış etmeden her gün 8 saat sıcak tandırda tek başına lavaş ekmeği çıkarıyor. 

kars’ta-30-derece-sicaga-aldiris-etmeden-lavas-ekmegi-pisiriyor--(1).jpgkars’ta-30-derece-sicaga-aldiris-etmeden-lavas-ekmegi-pisiriyor--(3).jpgkars’ta-30-derece-sicaga-aldiris-etmeden-lavas-ekmegi-pisiriyor--(2).jpgkars’ta-30-derece-sicaga-aldiris-etmeden-lavas-ekmegi-pisiriyor--(4).jpg

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketÇok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber