sanalbasin.com üyesidir

Kars’ta ‘Bağımlılıkla Mücadele Toplantısı’ gerçekleştirildi

13 Şubat 2019
0 Haber Yorum

Kars Valisi Türker Öksüz’ün başkanlığında ‘Bağımlılıkla Mücadele Toplantısı’ gerçekleştirildi. Öksüz, uyuşturucuyla mücadele konusunda herkesin görev ve sorumluluk alması gerektiğini söyledi.
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Gazi Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıda bir konuşma yapan Vali Öksüz, “Bağımlılıkla mücadele ederken başta uyuşturucu olmak üzere bağımlılık yaratan teknoloji bağımlılığın da içinde olduğu çok önemli bir konuyu, çok önemli gündem maddesini zaman zaman periyodik aralıklarla bu toplantıda değerlendiriyoruz. Toplantının elbette yapılması kadar bu toplantıda planlanan faaliyetlerin uygulamaya konulması aslında bu mücadele açısından çok daha fazla önem taşıyor. Burada bu konuları gözden geçirirken hepimizin bir gün içerisinde olmamızı istemeyeceğiz özellikle uyuşturucudan bahsediyorum, gençlerimizi, çocuklarımızı zehirleyen çok önemli bir illetin toplumumuzun geleceğimizin istikbalini etkilememesi için hep birlikte ne tedbir alabiliriz? Nasıl önlem alabiliriz? Bunu tartıştığımız önemli bir platformda toplanmış bulunuyoruz.” dedi.

Uyuşturucuyla mücadele konusunda herkesin görev ve sorumluluk alması gerektiğini söyleyen Vali Öksüz, “Ülkemiz özellikle uyuşturucuyla mücadelede hem bir geçiş hem de bir konak ülke konumunda. Bizim tabi uyuşturucuyla mücadelede Balkan rotası dışında artık Kuzey ve Güney rotaları da son zamanlarda önem kazanıyor. Bunun için çok dikkat etmemiz gereken bir uyuşturucuyla mücadele konusu önümüzde maalesef duruyor. Tabi uyuşturucuyla mücadele huzurumuzun, güvenliğimizin ülke olarak sağlanmasında da en önemli alanlardan biri. Çünkü hem gençlerimizi zehirleyen bir alandan bahsediyoruz hem de tüm terör örgütlerine finansman ve kaynak sağlayan bir alandan bahsediyoruz. Terör örgütleri artık uyuşturucu maddeden elde ettikleri gelirlerle besleniyorlar. Onun için bunlarla, uyuşturucuyla mücadele önlemlerinin de zaman göre değiştiğini, değişmesi gerektiğini görmemiz gerekiyor. Çünkü uyuşturucuyla uğraşan, satan kişilerde her geçen gün yeni tekniklerle, yöntemlerle karşımıza çıkıyor. Öyle bir mücadele alanından bahsediyoruz ki sadece uyuşturucu denen illete ya da bağımlılık yaratan diğer kötü alışkanlıklara, bağımlı olan, ona bulaşan kişiler bu konuyla uğraşsın diyeceğimiz bir alan değil. Bütün hepinizi, ailemizi, çocuklarımızı bulması muhtemel bir alandan bahsediyoruz. Onun için sadece kullanan sadece uyuşturucuyu satan kişiler bu konuyla uğraşsın bu mücadele onların mücadelesi diyemeyiz. Hepimizin, bütün toplumun, kesimlerinin, sivil toplum örgütlerimizin mücadele etmesi gereken, görev alması, sorumluluk alması gereken bir alandan bahsediyoruz.” diye konuştu.

Kars’ta 2018 yılında uyuşturucu satan ve kullanan 295 kişi adli işlem yaptıklarını ve 37 kişinin de tutuklandığını söyleyen Vali Öksüz, 2018 yılında 6 bin 86 gram esrar, 8 bin 795 gram eroin, 18 bin 752 adet kenevir bitkisi, 29 adet ecstasy, 672 gram metamfetamin, 40 gram bonzai, 13 adet psikotrop hap, 3,75  gram skunk, 27 adet sentetik ve 95 adet metadonun güvenlik birimleri tarafından ele geçirildiğini söyledi.

Vali Öksüz’ün konuşmasının ardından ilgili birimler tarafından uyuşturucuyla mücadele edilirken alınan ve alınması gereken tedbirler hakkında sunum yaptı.

Düzenlenen Bağımlılıkla Mücadele Toplantısı Koordinasayon Kurulu Toplantısı’na Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, Jandarma Komutanı Albay Osman Kılıç, İlçe Kaymakamları, kurum ve daire müdürleri katıldı.

kars’ta-‘bagimlilikla-mucadele-toplantisi’-gerceklestirildi-(1).jpgkars’ta-‘bagimlilikla-mucadele-toplantisi’-gerceklestirildi-(4).jpgkars’ta-‘bagimlilikla-mucadele-toplantisi’-gerceklestirildi-(2).jpgkars’ta-‘bagimlilikla-mucadele-toplantisi’-gerceklestirildi-(3).jpg

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber