sanalbasin.com üyesidir

Kars sokaklarına bekçiler geri dönüyor

27 Şubat 2019
0 Haber Yorum

Okullarında eğitimlerini tamamlayan 58 Çarşı ve Mahalle Bekçisi, Kars Emniyet Müdürlüğü kadrosuna dahil edildi.
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

İçişleri Bakanlığı tarafından İl Emniyet Müdürlüklerinde çalıştırılmak üzere alımı yapılan çarşı ve mahalle bekçilerinden, okullarında eğitimlerini tamamlayan 58 Çarşı ve Mahalle Bekçisi dün itibariyle Kars Emniyet Müdürlüğü kadrosuna dahil edildi. Bekçiler için düzenlenen oryantasyon eğitimi Emniyet Müdürlüğü Konferans Salonu’nda yapıldı.

Düzenlenen oryantasyon eğitimde bir konuşma yapan Kars İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, “Emniyet teşkilatı tüm Türkiye’de olduğu gibi Kars’ta da suç ve suçluyla mücadelede çok önemli vazifeler yerine getirmektedir. Bu çerçevede gün geçtikçe başta sayın Cumhurbaşkanımız, sayın İçişleri Bakanımız ve Emniyet Teşkilatımızın değerli üst yöneticileri ile illerde de sayın valilerimiz ve bizler verdiğimiz bu mücadeleyle gerek personel gerek araç gereç, bütün bu teknik teknolojik imkanlarla sonuna kadar takip edilerek suç ve suçluda mücadelede en üst seviyede gerekli iş ve işlemlerin yapılabilmesi için mücadele edilmekte, bütün çalışmalar yürütülmektedir. Bu çerçevede de Kars’ta, değerli Kars halkının da katkısıyla en üst seviyede olan güvenlik hizmetleri bu sevgili bekçi kardeşlerimizin katılımıyla yeni bir ivme kazanacaktır, Kars sokakları artık güvenlik açısından daha canlı, daha güvenli, daha diri olacaktır.” dedi.

Ülkemizin huzurunun, güvenliğinin sağlanması, kamu düzeninin tesis edilmesinde, kolluk güçlerimiz çok önemli görev ifa ettiklerini söyleyen Kars Valisi Türker Öksüz ise, "Gerek Emniyetimiz gerek Jandarma Teşkilatımızın değerli mensupları emniyetli kolluk hizmetlerini bir yandan yerine getirirken diğer yandan da suç ve suçluyla mücadele de adli görevinde ifa ederek ülkemizin huzurunun güvenliğinin sağlanmasında çok önemli katkılarda bulunuyorlar." diye konuştu.

Vali Öksüz 58 Çarşı ve Mahalle Bekçisinin Kars Emniyet Müdürlüğü kadrosuna dahil edildiğini söyleyerek, "Ülkemizde başta terör örgütleri, PKK/PYD, FETÖ, DEAŞ gibi terör örgütlerine karşı çok önemli mücadele veriliyor. Özellikle son yıllarda verdiğimiz bu mücadelenin gerek hızlı gerekse etkili çok önemli oranda arttı. Sahip olduğumuz imkanlar Emniyet ve Jandarma Teşkilatımızın sahip olduğu araç, gereç, teknolojik imkanlar gerekse gittikçe artan personel kalitesi artık terörle mücadelede bir yandan çok önemli başarıların kazanılmasına vesile oldu. Diğer yandan da asayiş olaylarının önlenmesinde bizlere çok önemli güç verdi. Artık ülkemizde huzurun, güvenliğin sağlanmasında Emniyet ve Jandarma güçlerimiz görevlerini çok etkin bir biçimde, verimli bir şekilde yerine getirebiliyorlar. Tabi bu hizmetleri yürütürken kolluk kuvvetlerimize destek olmak adın Cumhurbaşkanımızın talimatı, İçişleri Bakanlığımızın koordinesi ile “Çarşı ve Mahalle Bekçisi” alımına da karar verildi. İlimize verilen kontenjan çerçevesinde 70 adet Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımına karar vermiştik. Tabi nihai itibariyle peyderpey bunları almaya devam ediyoruz. Bugün 58 tane Çarşı ve Mahalle Bekçimiz yanımızda, aramızda, onlara bu vesileyle teşkilata, ülkemizin güvenliğinin, huzurunun sağlanmasındaki mücadelemize hoş geldiniz diyorum." diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Vali Türker Öksüz, bekçilerle bir de hatıra fotoğrafı çektirdi. 

Kars’ta göreve başlayan 58 bekçinin oryantasyon eğitimin ardından önümüzdeki günlerde il merkezi ve ilçelerde çarşı ve mahallelerde görev alacak.  

kars-sokaklarina-bekciler-geri-donuyor-(1).jpgkars-sokaklarina-bekciler-geri-donuyor-(2).jpgkars-sokaklarina-bekciler-geri-donuyor-(3).jpgkars-sokaklarina-bekciler-geri-donuyor-(4).jpgkars-sokaklarina-bekciler-geri-donuyor-(5).jpgkars-sokaklarina-bekciler-geri-donuyor-(6).jpgkars-sokaklarina-bekciler-geri-donuyor-(7).jpgkars-sokaklarina-bekciler-geri-donuyor-(8).jpgkars-sokaklarina-bekciler-geri-donuyor-(10).jpgkars-sokaklarina-bekciler-geri-donuyor-(11).jpgkars-sokaklarina-bekciler-geri-donuyor-(9).jpg

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber