Kars’a gelen turizm gazetecileri gezi programını tamamladı

29 Şubat 2016
0 Haber Yorum

Kars Valiliği, Sarıkamış Kaymakamlığı, Kars Belediyesi, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü’nün davetlisi olarak Kars’a gelen turizm gazetecileri için düzenlenen tarihi, kültürel ve turistik mekanlar gezi programın tamamladı.

Kars Valiliği, Sarıkamış Kaymakamlığı, Kars Belediyesi, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü’nün davetlisi olarak Kars’a gelen turizm gazetecileri için düzenlenen tarihi, kültürel ve turistik mekanlar gezi programın tamamladı.

Gazeteciler, başta Ani Ören Yeri, Çıldır Gölü, Sarıkamış Kayak Merkezi ve Allahuekber Şehitliği, Katerina Köşkü ile Kars ve Sarıkamış şehir merkezinde bulunan tarihi mekanları gezdi.

Yaklaşık 5 gün süren gezi programının son gününde Sarıkamış Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman, kayak merkezindeki bir otelde gazeteciler onuruna yemek verdi.

Karaman, burada yaptığı konuşmada, Kars ve Sarıkamış, tarihi, turizmi, doğası ve kültürel zenginlikleriyle yalnızca bölgenin değil, Türkiye’nin ve Kafkaslarında gözde yeri olduğunu söyledi.

Bölgeye son yıllarda turizm ve hayvancılığın gelişmesi bakımından devlet ve hükümet olarak çok ciddi yatırımlar yapıldığını belirten Karaman, şunları konuştu:

“Bölgemizde yapılan yatırımlarla birlikte tanıtım ve pazarlama konusunda yoğun bir çalışma içine girdik. Kars Valimiz sayın Günay Özdemir koordinesinde, Kaymakamlıklar, belediyeler Kültür ve Turizm Müdürlüğü ortak hareketle çeşitli organizasyonlar için start verdik. Bunlardan en önemlisi tanıtımdır. Geçtiğimiz günlerde İstanbul’da bu yıl 9’ncu düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarında (EMİTT) de sizler buraya davet edildiniz. Bizleri kırmayarak geldiniz çok teşekkür ediyoruz. Burada gezi programındaki izlenimlerinizin bölgenin gelişmesine, kalkınmasına büyük katkı sağlayacağını umut ediyor, hepinize çok teşekkür ediyorum.”

Turizmci ve organizatör Sevil Deniz’de, Kars’ın bu değerleri ile çok kısa sürede çok önemli yol kat edeceğini, bu zenginliklerin yapılan yatırımlarla hak ettiği yeri bulacağını ifade etti.

Konuşmaların ardından gazetecilere Sarıkamış Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman tarafından çeşitli hediyeler verildi.

Programa, Sabah Gazetesinden Öznur Kaynak, Hürriyet Gazetesinden Hilal Meriç, İnstegarm: Balibey Bloğ’u sahibi Binali Bali, Tempo Travel/ Radikal Gazetesinden Pınar Farımaz, info@canerkasapoğlu.com sitesinden Caner Kasapoğlu, Gazeteci Kemal Kaya, Keşfetsek.com’dan Buğra Tokmakoğlu, AFP’den Gürcan Öztürk ve nereyekaçsak.com’dan Orçun Dalarslan, SATURDER Başkanı Mir Hasan Taş ile Sarıkamış’ta hizmet veren otel yöneticileri katıldı.

kha

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)


PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,

 
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber