Kars’a 7 Okul Daha Yapılacak!

04 Ağustos 2017
0 Haber Yorum

Geçtiğimiz gün Kars Manşet’te yayınladığımız ‘Kars’a 5 Yeni Okul Yapılıyor!’ başlıklı haberin ardından bir müjde de Milli Eğitim Müdürü Gökhan Altun’dan geldi. Altun bu hafta içinde 7 okulun ihale tarihinin belli olacağını söyledi.


2017-2018 eğitim-öğretim yılına 18 Eylül Pazartesi günü başlayacaklarını ifade eden Milli Eğitim Müdürü Gökhan Altun, “Şuan itibariyle okullarımızın onarımlarını gerek merkez bazında gerekse ilçeler bazında yapmaya devam ediyoruz. Özel İdare Genel Sekreterliği vasıtasıyla Köylere Hizmet Götürme Birliği vasıtasıyla çoğu okullarımızı bitirdik. Bir kısmı ise devam ediyor. Ama okullar açılmadan inşallah bütün onarımların tamamı bitmiş olacak. Bugün itibariyle yaklaşık 140 tane okulumuzda onarım başlatmışız. Ayrıca yeni binalarımızın yapımı devam ediyor. Geçen gün basında da yer aldığı üzere Özel İdaresi Genel Sekreterliği aracılığıyla Kars’a 5 yeni okul yapımı ihale edildi. Bu hafta içerisinde yine 7 okulumuzun da ihale günü belli olacak. Netice itibariyle 2017-2018 eğitim-öğretim yılına inşallah hazır bir şekilde gireceğiz.” dedi.

534 öğretmenin bu yıl Kars’a verildiğini dile getiren Altun, “534 öğretmenin tamamının evraklarını teslim aldık ama henüz tüm Türkiye’de olduğu gibi Kars’ta da göreve başlatılmadı, bununla ilgili işlemler devam ediyor. En kısa sürede bu arkadaşlarımız göreve başladığında bizden giden öğretmen sayısı kadar öğretmen gelmiş olacak.” ifadesini kullandı.

Ücretli öğretmenlik konusuna da değinen Altun, “Ülke genelinde olduğu gibi bizde de zaman askere giden öğretmenler yerine, doğum iznine ayrılan öğretmenler yerine veya ücretsiz izne ayrılan öğretmenler yerine bizde ücretli öğretmen görevlendirmesi yapıyoruz. Bunun müracaatlarını da alıyoruz biz.” diye konuştu.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)


PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,

 
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber