sanalbasin.com üyesidir

Kars Valisi Türker Öksüz öğrencilere tavsiyede bulundu

08 Mart 2019
0 Haber Yorum

Kars Valisi Türker Öksüz ziyaret ettiği Harakani Anadolu Lisesinde öğrencilere bol bol kitap okumalarını tavsiye etti.
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Kars Valisi Türker Öksüz, okul ziyaretleri kapsamında Harakani Anadolu Lisesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu ve yetkililerden bilgi aldı.

Okul ziyaretinde kütüphane, laboratuvar, etkinlik sınıfları ve okulun pansiyonunu gezerek incelemelerde bulunan Vali Öksüz, yetkililerden bilgi aldı ve sınıfları da dolaşarak öğrencilerle bir süre sohbet etti.

Öğrencilere nasihatlerde bulunan Vali Öksüz, Harakani Anadolu Lisesinin yeni yeni binasında hizmet veremeye devam ettiğini, okulun fiziki durum ve donanım bakımından ilimizdeki en iyi okullardan biri olduğunu, öğrencilerin bunun kıymetini bilerek derslerine düzenli ve planlı bir şekilde çalışmalarını ve bol bol kitap okumalarını tavsiye etti.

İncelemelerinin ardından, öğretmenlerle de bir araya gelen Vali Öksüz, Öğretmenlerin sorun ve isteklerini dinleyerek öğretmenliğin zor, meşakkatli ve sabır isteyen bir meslek olduğunu belirtti ve çocukların gelişiminde ve yarınlara hazırlanmasında aileler ile birlikte öğretmenlere çok büyük ve önemli görevler düştüğünü vurguladı.

Öğretmenlerden öğrencilerini, milli ve manevi değerlerine bağlı, temel insani değerleri benimsemiş, vatanına, milletine bağlı, insanlara faydalı bireyler olarak yetiştirmelerini isteyen Vali Öksüz, eğitimin ülkelerin kalkınmasında, gelişmesinde hayati bir önem taşıdığına vurgu yaparak, 2023 Vizyonu kapsamında; ülkemizde ve özellikle ilimizde eğitimi bulunduğumuz noktadan daha ileriye taşımada çok önemli gayretler olduğunu belirtti.

Vali Öksüz burada yaptığı açıklamada şunları söyledi: “ Eğitimdeki mevcut durumumuz; yöneticiler olarak, öğretmenler olarak, veliler olarak hiçbirimizi tam olarak tatmin etmiyor. Bulunduğumuz durumdan daha ileriye girmek zorundayız. Hem Kars olarak hem de ülke olarak ileriye gitmek zorundayız. Daha gelişmiş, daha kalkınmış bir ülke olmak istiyorsak bunun en önemli şartlarından biri de milli eğitimde çağın şartlarını karşılamaktır. Öğrencilerimizi yetiştirirken, onları ülkesine bağlı, vatanına bağlı ama çağın değerlerine de ulaşmış, özgüveni olan, küreselleşen dünyada, yer türlü yeniliğe açık olan, araştırma ve geliştirmeye hâkim olabilen, yer türlü yeniliğe açık olan nesiller istiyoruz. Kars olarak ülke genelinde yapılan sınavlarda belli başarı ölçütünü yakalamamız lazım. Öğrencilerimizin girdiği çeşitli sınavlardaki başarı sıralamamız ne yazık ki tatmin edici düzeyde değil. Bundan hepimiz sorumluyuz. Sizlere şunu söylemek istiyorum ki gelin hep birlikte bu kaderi değiştirelim. Eğitimin en önemli unsurlarından birisi de öğretmenlerdir.  Okul yöneticisi ve öğretmenler, sorumlu oldukları okulların başarısı için, özveriyle hareket etmelidir. Okul sizin kalbinizde olmalı. Son on, on beş yıllık süreç içerisinde okullarımızın donanımı, fiziki imkânları, teknolojik imkânları arttı. Harakani Anadolu Lisemiz de yeni bir okul. Fiziki durumu ve donanım bakımından iyi durumda. Ama sonuçta bu sistemi işletecek olan sizlersiniz. Sizleri, Kars’ın eğitim durumunu yükseltmeye çağırıyorum. Hepimiz, görevimizin sorumluluğunun bilinci ile hareket edelim. Öğrencilerimizin kalbine, ruhuna dokunalım. Öğrencilerimizle, veliler ile birlikte yaşamayı bir alışkanlık haline getirelim. Yapılacak çalışmalar için eksikler ve ihtiyaçlar konusunda her zaman sizlerin yanındayız. Gayretimizi arttırmamız, hep birlikte bir sinerji yaratmamız lazım. Hedefimiz, eğitimde Türkiye ortalamasının üstüne çıkmış, mümkünse ilk sıralarda kendisine yer bulmuş bir şehir olmalıdır.”

kars-valisi-turker-oksuz-ogrencilere-tavsiyede-bulundu-(3).jpgkars-valisi-turker-oksuz-ogrencilere-tavsiyede-bulundu-(6).jpgkars-valisi-turker-oksuz-ogrencilere-tavsiyede-bulundu-(7).jpgkars-valisi-turker-oksuz-ogrencilere-tavsiyede-bulundu-(1).jpgkars-valisi-turker-oksuz-ogrencilere-tavsiyede-bulundu-(2).jpgkars-valisi-turker-oksuz-ogrencilere-tavsiyede-bulundu-(5).jpgkars-valisi-turker-oksuz-ogrencilere-tavsiyede-bulundu-(4).jpg

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber