Kars Valisi Türker Öksüz, göçmen çocuklarla buluştu

19 Aralık 2018
0 Haber Yorum

Kars Valisi Türker Öksüz, 18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü’nde Kars’taki göçmen çocuklarla bir araya geldi

18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü dolayısıyla İl Göç İdaresi Müdürü Hikmet Andiç ve Müdürlük personeli ile uluslararası koruma başvuru sahibi ve geçici koruma kapsamında Kars’ta ikamet eden öğrenciler, Kars Valisi Türker Öksüz’ü makamında ziyaret etti.

Ziyarette Sodabe MOUSAVİ isimli kız öğrenci tarafından günün anlam ve önemine binaen Vali Öksüz’e çiçek hediye etti. Vali Türker Öksüz’de öğrencilere ve İl Göç İdaresi Müdürlüğü personeline ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, öğrencilere içerisinde hikâye, boyama kitapları ve kalemler olan eğitim seti hediye etti.

Vali Türker Öksüz, daha sonra İl Göç İdaresi Müdürü Hikmet Andiç’ten Kars’ta ikamet eden yabancılar ve öğrenimlerini sürdüren öğrenciler hakkında bilgiler aldı.

18 Aralık günü, BM tarafından resmi olarak 2000 yılında “Uluslararası Göçmenler Günü” olarak kabul edildi. Her yıl 18 Aralık’ta kutlanan Uluslararası Göçmenler Günü, dünya çapında göçmenlerin ve yerinden edilmiş insanların yaşamlarını ve sorunları konusunda farkındalık yaratmayı hedeflemektedir.

Binlerce yıldır sayısız medeniyete ev sahipliği yapan Anadolu toprakları, bu topraklara göç etmiş kültürlerin getirdiği zenginlikle bugün 190 farklı ülkeden insana ev sahipliği yapıyor. 190 farklı ülkeden yaklaşık 4,7 milyon göçmen ülkemizde yaşıyor. Bugün Türkiye, dünyada en çok mülteciye ev sahipliği yapan ülke konumuna gelmiştir.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber