Kars Valisi Rahmi Doğan: Arama çalışmaları devam ediyor

19 Eylül 2018
0 Haber Yorum

Kars Valisi Rahmi Doğan, Kars’ın Kağızman İlçesine bağlı Paslı Köyünde 4 gün önce kaybolan 9 yaşındaki Sedanur Güzel’in arama çalışmaları hakkında gazetecilere bir açıklama yaptı.

Arama çalışmalarının devam ettiğini söyleyen Kars Valisi Rahmi Doğan, “Paslı Köyünde kaybolan kız çocuğu ile ilgili çok ciddi bir ekip oluşturduk, bugün tekrar bir takım takviyeler de yaptık. Çocuğun kaybolduğu köyü zaten gördünüz, çocuğun kaybolma ihtimalinin çok düşük olduğu bir alan. O yüzden farklı gelişmelerde olabileceğini düşünerek araştırmalarımızı o yönde takip ediyoruz. Bir netice alacağımızı düşünüyoruz. Şüphelendiğimiz kişilerle ilgili tahkikatlar devam ediyor, en kısa süre içerisinde bir netice alacağımızı tahmin ediyorum.” dedi.

Şuanda bir gözaltı olmadığını ifade eden Vali Doğan, “Şüpheli bir kişi var. Gözaltı yapılır, yapılmaz hususu henüz adli makamların kararı doğrultusunda. İfadelere göre alınan bir kişi var, onun sorgusu devam ediyor ama ne çıkar? Olayla ne kadar bağlantılıdır? O hususu bilmiyoruz. Şüpheli olan şahsın kendisi zaten eski hükümlü normalde tamamlanmamış bir kişi, yarı açık cezaevinde kalan süresini tamamlaması gerekirken sahte bir kimlikle dolaşıyor. Çocukların verdiği ifade de olayın olduğu anda onun da orada olduğu bir bilgi var. Araştırmalarımızı da o kişi üzerinde yoğunlaştırdık. Takip ediyoruz inşallah çocuğumuzu sağ salim bir vaziyette bulur ailesine kavuştururuz diye düşünüyorum.” Diye konuştu.

Öte yandan bugün Ermenistan’da mahkemeye çıkacak olan Umut Ali Özmen hakkında da bir açıklama yapan Vali Doğan, “Umut Ali ile ilgili her türlü girişim yapıldı. Sadece Ermenistan’daki sürecin tamamlanmasını bekliyoruz. Büyük ihtimal bu hafta içerisinde tamamlanır, döner gelir diye düşünüyoruz.” ifadesini kullandı.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber