sanalbasin.com üyesidir

Kars Valisi Rahmi Doğan, Sarıkamış’ta İncelemelerde Bulundu

11 Kasım 2016
0 Haber Yorum

Kars Valisi Rahmi Doğan, Sarıkamış’ta bir takım incelemelerde bulundu.
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&


Kars Valisi Rahmi Doğan, Sarıkamış’ta bir takım incelemelerde bulundu.Vali Doğan, Sarıkamış’ta önce Cıbıltepe Kayak Tesisleri’nde yapımı devam eden ‘Kütük Ev’ ve cami çalışmalarını yerinde görerek ilgililerden bilgiler aldı. Bir süre Kütük Ev’i gezen Doğan, öncelikle Kütük Eve çıkan yolun biran evvel yapılmasını istedi. Ardından İkinci etapta yapımı devam eden Cami gezen Doğan, buradan Toprak Otel’e geçti. Bir süre Toprak Otel’de incelemelerde bulunun Doğan, Daha sonra Sarıkamış şehitleri anma etkinliklerinin yapıldığı yürüyüş yolunda, Sarıkamış Harekatı Anma Tören Alanı ve Sarıkamış Harekatı Kafkas Cephesi Tanıtım ve Araştırma Merkezi'ni gezerek incelemelerde bulundu.

Vali Doğan, Sarıkamış Şehitleri Anma etkinliklerinin yapılacağı Yukarı Sarıkamış Mahallesi’nde çalışmaları devam yürüyüş yolunun son durumu hakkında İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Erdinç Dolu’ndan bilgiler aldı.

Gazetecilerin Kültür Merkeziyle ilgili sorularını yanıtlayan Vali Rahmi Doğan, “Oradaki çalışmalar devam ediyor. Biraz sorunlu, onlar yine yetişmedi. Bu senede yetişmedi. Tabi Bakanlıkların yaptığı ihalelerin denetimleri ve kontrolleri de onlarda olduğu için biz çok fazla müdahil olamıyoruz. Ancak Bakanlıkla görüşüyoruz. Oradaki sıkıntıları dile getirdik. Resmi olarakta yazdık. Biran önce oranında bitmesini bekliyoruz” dedi.

Sarıkamış etkinliklerinde yürüyüş yolu olarak kullanılacak bölgede de inceleme yapan Doğan, Sarıkamış’ta her hangi bir güvenlik sorunun olmadığını söyledi.

Vali Rahmi Doğan, “Sarıkamış törenleri nerede olacak. Nerde yürünecek. Bu tartışmayı bitirmiş oluyoruz. Burasını tarihi Sarıkamış yoluna bağladık. Buradan yürünecek. Burada düzenlemeler yapılacak. Anıtı zirveye yapacağız. Yine şehitlik ve sosyal tesisleri yaparak burasını yaz, kış vatandaşlarımızın hizmetine açacağız. İnsanlar Sarıkamış’ta gidip bir dua edeyim dediği zaman gelebileceği bir mekan haline getireceğiz” diye konuştu.

Kars Valisi Rahmi Doğan’ın Sarıkamış’ta yaptığı incelemelere Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Özel İdare Genel Sekreteri Erdinç Dolu, Sarıkamış Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman, AK Parti İl Başkanı Adem Çalkın, çalışmaları yürüten ilgili firma temsilcileri de eşlik etti.

kars-valisi-rahmi-dogan,-sarikamis’ta-incelemelerde-bulundu-(1).jpgkars-valisi-rahmi-dogan,-sarikamis’ta-incelemelerde-bulundu-(2).jpgkars-valisi-rahmi-dogan,-sarikamis’ta-incelemelerde-bulundu-(3).jpgkars-valisi-rahmi-dogan,-sarikamis’ta-incelemelerde-bulundu-(4).jpgkars-valisi-rahmi-dogan,-sarikamis’ta-incelemelerde-bulundu-(5).jpgkars-valisi-rahmi-dogan,-sarikamis’ta-incelemelerde-bulundu-(6).jpgkars-valisi-rahmi-dogan,-sarikamis’ta-incelemelerde-bulundu-(7).jpgkars-valisi-rahmi-dogan,-sarikamis’ta-incelemelerde-bulundu-(8).jpgkars-valisi-rahmi-dogan,-sarikamis’ta-incelemelerde-bulundu-(9).jpgkars-valisi-rahmi-dogan,-sarikamis’ta-incelemelerde-bulundu-(10).jpg

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketÇok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber