Kars Şehir Stadının Yapımı Yılan Hikayesine Döndü

02 Mayıs 2017
0 Haber Yorum

Kars Şehir Stadının yapım işini alan firma iflas etti, Karslılar Bakan Arslan’dan stat işine el atmasını istedi


Kars Şehir Stadyumu’nun yapımı yılan hikayesine döndü. Stadı işini alan ilgi firmanın iflas ettiği ve bu inşaat sezonu da stadın yapılmayacağı ortaya çıktı. 

Karslılara uzun yıllar hizmet veren Şehir Stadı, Gençlik ve Spor Bakanlığınca alınan karar üzerine yıkımı yapılarak yerine modern ve günün şartlarına uygun bir stad yapılmasına karar verilmişti. Ardından 2015 Nisan’da yıkımı gerçekleştirilen stadyum geçen süre içerisinde bir türlü tamamlanmadı. Yaklaşık 3 yıldır tamamlanmayan stadyumun bu yılda bitirilmeyecek.

Normal şartlarda 6 Kasım 2016 tarihinde bitirilerek Karslıların hizmetine açılması gereken stadyum, ilgili firmanın, Bakanlığa müracaatı sonucu çalışmalar durdurmuştu. “Terör olayları, imar planı değişikliği ile Belediye arsa ve ruhsat işlemleri” ni Bakanlığa gerekçe göstererek işi Aralık 2017’ye uzatan firma sonunda iflas etti.

8 Haziran 2015 tarihinde ihale edilen, 11 Ağustos 2015 tarihinde sözleşmesi yapılan, 17 Ağustos 2015 işe başlanan ve 450 günde tamamlanması planlanan iş bitim tarihi de 6 Kasım 2016 olan Kars Sentetik Yüzeyli Atletizm Pisti yapımının 2017’ye uzatılmasından rahatsız olan Karslılar, konuya Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın el atmasını istiyor.

Kars’ta şehir merkezinde bulunan ve bir harabe görüntüsünde olan Şehir Stadyumu’nun ne zaman Karslılara hizmet vereceği ise bilinmiyor.

kars-sehir-stadinin-yapimi-yilan-hikayesine-dondu--(1)-001.jpgkars-sehir-stadinin-yapimi-yilan-hikayesine-dondu--(2).jpg

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)


PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,

 
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber