Kars Polisi, Z kütüphane kurdu.

06 Şubat 2018
0 Haber Yorum

Kars Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü, Hasan Harakani Anadolu Lisesi’nde Şehit Polis Ayhan Yıldız’ın adının verileceği Z Kütüphane kurdu.

Tacettin DURMUŞ / www.kagizmanfm.com

Kars Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü, Hasan Harakani Anadolu Lisesi’nde Şehit Polis Ayhan Yıldız’ın adının verileceği Z Kütüphane kurdu.

Kurulumu tamamlanan Şehit Polis Ayhan Yıldız Z Kütüphanenin açılışı ‘yarın) 07 Şubat 2018 tarihinde saat 14:00'de yapılacak.

Kütüphanenin Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında; öğrencilerin sosyal gelişimine katkıda bulunmak, toplumsal yaşama ilişkin bilgi ve becerilerini artırmak amacıyla kurulduğu bildirildi. Ayrıca öğrenme ve araştırma becerilerini geliştirmek, öğrencileri suç ortamlarından uzak tutmak, verimli zaman geçirmelerini sağlamak, toplumsal farkındalık ve duyarlılıklarını geliştirmek, milli kimlik ve aidiyet duygularını geliştirmek içinde projenin hayata geçildiği belirtildi. Ve emniyet teşkilatı ile bölge insanı arasında diyaloğu artırmak ve bilinçli nesillerin yetişmesine katkı sağlamak amacıyla, 81 ilimizde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen okullarda Asayiş Dairesi Başkanlığı koordinesinde Zenginleştirilmiş Kütüphane Projesi uygulamaya konulduğu açıklandı.

Zenginleştirilmiş kütüphaneler (Z Kütüphane); zekâ oyunları, okuma ve dinleme materyallerinin bir arada bulunduğu, sesli ve elektronik kitaplar gibi alternatif okuma seçeneklerinden öğrencilerin faydalanabildiği, taşınılabilir raflarıyla, ahşap ve kumaş malzemelerle kaplanmış duvarlarıyla, estetik ve pedagojik açıdan uygun renkleriyle çocuklarda okuma alışkanlığı ve zevki uyandıran, onları kütüphaneye çekecek mekânlar şeklinde tasarlandı.

Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Dairesi Başkanlığı koordinesinde standartlarda oluşturulan Z kütüphanelere şehitlerin isimleri verildi.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)

Kağızman fm Türkiye Gündemi,

PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,

 
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber