Kars Kızılay’ı Kandilde Lokum Dağıttı

03 Haziran 2011
0 Haber Yorum

Kars Kızılay’ı Kandilde Lokum Dağıttı

Türk Kızılay'ı Kars Şubesi, üç ayların başlangıcı, Ramazan Ayının müjdecisi Regaip Kandili dolayısıyla camilerde lokum ve tatlı dağıttı.

Kandil nedeniyle dün akşam namazını müteakip camiler dolup taştı. Üç ayların başlangıcı ve kandillerin ilki olan Regaip Kandilinde camilerde dualar edildi, Kur’an-ı Kerim ve mevlitlar okundu, hatim duaları okundu ve özellikle de hafta sonu imtihana girecek öğrencilere dua edildi.

 

Merkez Camii’nde de mevlit okundu ve ardından İl Müftüsü İlyas Gümüş günün önemine binaeyn vaz verdi. Gümüş vaazında, üç aylar olan Recep Şaban ve Ramazan’ın, mübarek Regaip Kandiliyle start aldığını söyleyerek, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (SAV)’in hadisleri ve ayetlerle üç ayların özelliklerini anlattı. Üç aylardan Recep ayının Allah’ın ayı, Şaban ayının Peygamber Hz. Muhammed (SAV)’in ayı, Ramazan’ın da Müslümanların ayı olduğu hadisinden de söz eden Gümüş, üç aylarda Müslümanların nefis muhasebesi yapmaları ve bol bol tövbe etmeleri gerektiğini söyledi. Gümüş ayrıca, üç aylar içinde Regaip Kandili dışında Berat ve Miraç kandili birde Ramazan ayı içinde Kadir gecesi olduğunu hatırlatarak, “Bu gün ve gecelerin kıymetini iyi bilmemiz gerek. Bu mübarek geceler rahmet ve mağfiret geceleridir. Bu geceleri fırsat bilerek her Müslüman kendisini muhasebeden geçirmelidir.” dedi.

 

Vaazın ardından kılınan Yatsı Namazından sonra cami önlerinde Türk Kızılay’ı Kars Şubesi ekipleri tatlı ve lokum ikram ederken, Kars Belediyesi ekipleri de kutu içinde simit dağıttı.

 

 

KHA

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber