Kars Halkının İlgisizliği Üzdü

30 Mayıs 2011
0 Haber Yorum

Kars Halkının İlgisizliği Üzdü

Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri, kendi branşlarında oluşturdukları eşyaları sergilemek adına faaliyetlere başladı.

Değişik yerlerde oluşturulan sergilerde satılan eşyalar her kesimden alıcısını bulurken, hem göze, hem cebe, hem de ihtiyaca yönelik bu tür etkinlikler, meraklısı tarafından memnuniyetle karşılanıyor.

Bu bağlamda 7 ay önce Halk Eğitim Merkezi’nde açılan 12 kursiyer ve bir öğretmenle çalışmalara başlanan El Sanatları Kursu’nda, 7 ay içerisinde birbirinden güzel eşyalar yapıldı.

 Hem öğrenmek, hem de aile bütçesine katkı sağlamak amacıyla kursa katılarak, el sanatları öğrenen 12 kursiyer bu işi zevkle yaptıklarını söylerken, öğretmen Elif Çelikli ise 7 yıldan beridir yaptığı bu işin sonucunda ev hanımlığından iş kadınlığına geçen bayanların üretici konumunda olmalarının mesleğin en güzel tarafını oluşturduğunu söyledi.

 

 

“KARS HALKININ İLGİSİZLİĞİ ÜZDÜ”

 

Aktif İş Kadınları Derneği’nde açılan serginin ilk alıcısı Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş oldu. 500 TL. vererek bir çok eşya alan Nevzat Bozkuş hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

Dernek Başkanı Filiz Civan eşyaların tamamının sanat eseri olduğunu belirterek, 1500 eşyanın tamamının el emeği ve göz nuruyla yapıldığını fakat Kars halkından beklenen ilginin olmamasının ise kendilerini çok üzdüğünü belirtti. Yaklaşık bir yıldır derneğin kurulduğunu belirten Civan, derneğin giderinin çok fakat gelirinin az olduğunu söyleyerek kendilerine bir Pazar yeri verilmesini ve Kars halkının böyle anlamlı bir derneğe sahip çıkması gerektiğini söyledi.

 

“On parmağında on marifet” deyimini onaylarcasına 12 bayan ve bir öğretmenle 120 parmakta 1500 marifet, olağanüstü güzellikte görsel bir sunumla, Aktif İş Kadınları Derneği’nde her kesime hitap eden fiyat etiketleriyle Kars halkını bekliyor.     

 

 

 

 

Murat Taşdemirci

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)


PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,

 
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber