Kars DSİ, Bayrampaşa deresini sıhhi görünüme kavuşturdu

01 Nisan 2018
0 Haber Yorum

DSİ Kars 24. Bölge Müdürlüğü tarafından yapımı devam eden Kars merkez Bayrampaşa deresi biriken kanalizasyon, evsel atık ve çamurlar temizlenerek, tabanı kaya dolgu, üstü beton ile kaplanmak suretiyle işlevsel ve sıhhi görünüme kavuşturuldu.

Ercüment DAŞDELEN / kagizmanfm

DSİ Kars 24. Bölge Müdürlüğünce 02.09.2016 tarihinde ihale edilerek 27.09.2016 tarihinde sözleşmesi akdedilmiş olan Kars merkez Bayrampaşa deresi ıslahı İnşaatı kapsamında il merkezinden geçen bu derenin ıslahı yapılmak suretiyle, yıllardır temizlenemeyen Bayrampaşa deresindeki ortalama 1,5 metre derinliğinde biriken kanalizasyon, evsel atık ve çamur temizlenerek, tabanı kaya dolgu üstü beton ile kaplanmak suretiyle işlevsel ve sıhhi görünüme kavuşturuldu.

DSİ Kars 24. Bölge Müdürü Mahmut Dündar, çalışmalar hakkında şunları kaydetti: “Bayrampaşa deresinin il merkezinden geçmesi ve etrafında yoğun yerleşim bulunmasının getirdiği zorluklara ve engellere rağmen şehrin estetiğine olan katkısı ve olası can ve mal kaybının önlenmesi için ıslahı gerçekleştirildi. Yapmak bir yana, yapılanın korunması, kirletilmemesi ve işlevsel halde tutulması herkesin katkı koymasını gerektirir. Kars ilimize hayırlı olmasını dileriz.”

kars-dsi,-bayrampasa-deresini-sihhi-gorunume-kavusturdu-(1).jpgkars-dsi,-bayrampasa-deresini-sihhi-gorunume-kavusturdu-(2).jpgkars-dsi,-bayrampasa-deresini-sihhi-gorunume-kavusturdu-(3).jpgkars-dsi,-bayrampasa-deresini-sihhi-gorunume-kavusturdu-(4).jpg

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)

Kağızman fm Türkiye Gündemi,

PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,

 
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber