sanalbasin.com üyesidir

Karla Mücadele Devam Ediyor

14 Şubat 2015
0 Haber Yorum

Karla Mücadele Devam Ediyor
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Kars Arpaçay ilçe genelinde geçtiğimiz hafta sonundan beri etkili olan yoğun kar yağışı ve tipi sonucu kapanan köy yollarının tekrardan ulaşıma açılması için ilçe şantiye ekipleri 7/24 aralıksız yürütmüş oldukları çalışmalarla vatandaşların yaşadıkları ulaşım mağduriyetlerini gidermeye çalışıyorlar.
Kaymakamlık tarafından kurulan kriz merkezine ulaşan ihbarların değerlendirilmesi neticesinde önceliğin hasta, hamile ve öğrencilerin bulunduğu köylerimize yoğunlaştırıldığı çalışmalarda ekiplerimiz 2 adet kepçe, 1 adet greyder, 1 adet kamyonet ve 1 adet rotatif ile yürüttükleri çalışmalarla köy yollarını açık tutmak için hummalı bir çalışma sürdürüyorlar.
Yürütülen çalışmaları yerinde denetleyerek çalışmaları yakından takip eden Kaymakam Faruk Erdem, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada; mevcut personel ve makinelerin arıza olmadığı sürece 7/24 çalışarak ilçe genelinde yaşanan ulaşım problemlerini gidermeye çalıştıklarını ifade etti. Ayrıca “Yaşanan yoğun kar yağışı ve buna paralel olarak oluşan tipi çalışmalarımızı güçleştiriyor. Özellikle tipi varken açtığımız yollar bazen yarım saat olmadan tekrar kapanıyor. Bir günden fazla kapalı kalan köy yolumuz çok az olanlar da Ermenistan sınırına yakın olan köylerimiz. Bunlara da gecikmeli de olsa müdahale ediyoruz. Araç sürücülerimizin de herhangi bir kazaya sebebiyet vermemeleri için gereken bütün önlemleri almaları ve hassas davranmaları gerekiyor. Meteorolojik verilere göre kar yağışı bir süreliğine duracak. Kar yağışı nedeniyle yaşanabilecek aksaklıklar konusunda vatandaşlarımızı duyarlı olmaya ve şantiye ekiplerimize yürütmüş oldukları çalışmalarda yardımcı olmaya davet ediyorum. Çünkü çok yoğun talepler var ve program dahilinde bunlara yetişmeye çalışıyoruz. Büyük özveri ile çalışan ekiplerimizi de ayrıca tebrik ediyorum.” dedi.
(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) 

 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketÇok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber