sanalbasin.com üyesidir

Karayolları Kars-Sarıkamış yolunun buzunu temizliyor

05 Ocak 2017
0 Haber Yorum

Bakan Arslan’ın ziyareti karayollarını harekete geçirdi
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&


Bakan Arslan’ın ziyareti karayollarını harekete geçirdi,Karayolları 18. Bölge Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Kars-Selim Sarıkamış karayolunun orta ve yol kenarında bulunan buzları temizliyor.
Kars’ta kar yağışının ardından temizlenen ancak yol kenarında ve ortasında meydana gelen buzlanmanın geçen süre içerinde temizlenmemesi birçok kazaya sebep olurken, özellikle Sarıkamış Şehitleri anma etkinlikleri programı öncesinde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın kente gelmesi arifesinde yoların buzun temizlenmesi dikkat çekti.
 Uzun zamandan beri yolun buz ve kenarlarındaki karın temizlenmediğini ifade eden sürücüler, “Sayın Bakanımızın Kars’a geleceğini duyan Karayolları, yolları temizliyor. Bu zamana kadar neredeydiler. Birçok arkadaşım kaza yaptı. Özellikle yolun ortası ve kenarları buz pistine dönüştü. Temizleyen yoktu. Allah bakanımızdan razı olsun. O olmazsa karayollarının buz çalışması yapacağı yoktu” diye tepkilerini dile getirdiler.
 Yaklaşık 20 gündür buz pistine dönen Kars-Selim-Sarıkamış karayolu, özellikle Kağızman Kavşağı, Selim çıkışı ve Alisofu Sarıkamış arasında oluşan buzlanma zaman zaman trafik kazalarına neden olmuştu.
 Tuzlanmanın dahi yapılmadığı güzergah Bakan Ahmet Arslan’ın Kars ziyareti öncesinde karayollarını harekete geçirdi. Ekipler, yolun buzunu temizlemek için yoğun çaba sarf ediyor.

Ercüment Daştan:Kars

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber