sanalbasin.com üyesidir

Kağızman'da genç mucitler hünerlerini sergiledi,

14 Mayıs 2018
1 Haber Yorum

Kağızman İlçesinde bugün gerçekleştirilen 4006 Bilim Fuarı şenlikleri kapsamında geleceğin mucitleri hünerlerini sergiledi, öğrencilerin projeleri görücüye çıktı.
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Kağızman İlçesinde  bugün gerçekleştirilen 4006 Bilim Fuarı şenlikleri kapsamında geleceğin mucitleri hünerlerini sergiledi, öğrencilerin projeleri görücüye çıktı.


Kağızman ilçesinde bugün  “4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı şenlikleri” gerçekleştirildi. Aras Anadolu Lisesi Halkoyunları ekibinin gösterileri ile açılışı yapılan fuarın sonunda görsel sanatlar ve teknoloji ve tasarım sergileri yer aldı. Temel eğitimde bilim kültürünün geliştirilmesine yönelik okullarda düzenlenen bilimsel faaliyetler kapsamında yer alan TÜBİTAK Bilim Fuarları, bir yarışma etkinliği değil, öğrencilerin ürettikleri bilimsel bilgileri arkadaşlarıyla,

öğretmenleriyle ve ilgi duyan herkesle paylaşmalarını sağlayacak eğitici, öğretici ve eğlendirici bir ortam oluşturuyor. Yapılan Bilim Fuarı'na Kağızman Kaymakamı Ercan Öter,İlçe Emniyet Müdürü Halil Uludağ,Kars Milli Eğitim Müdürü Gökhan Altun,ilçe Müftüsü Özcan Yılmaz,Kağızman Belediye Başkan Yardımcısı Bican Veysel Yıldız, ilçe Mlli Eğitim Müdürü Yakup Bayşar, Ak parti Kağızman İlçe Başkanı Nesim Eyidoğan,Ak arti il genel meclis üyesi Mehmet Demir,öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 Kağızman Kaymakamı Ercan Öter ve Kars Milli Eğitim Müdürü Gökhan Altun, “4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı” kapsamında açılan çadırda bulunan stantları gezerek öğrencilerden yapılan projeler hakkında bilgi aldı. Fen-teknoloji, matematik ve teknoloji tasarım öğretmenlerinin rehberliğinde öğrenciler tarafından hazırlanan projeler sergilendi.

Kağızman ilçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Bayşar yaptığı konuşmada,"tubitakın desteğiyle ilçemizde düzenlediğimiz tubitak 4006 fuarı şenliklerimize hoşgeldiniz.bilim fuarı genç beyinlerin bilimin önemini kavramalarını sağlar.Bu etkimliklerle hayel gücüyle yaratıcılığın ortaya çıkmasını gerçekleştirir,"dedi

Kağızman Kaymakamı Ercan Öter, Elbetki ülkemizde yeni uygulanan TUBİTAK 4006 bilim fuarında ilçe olarak çok ciddi bir başarı elde ettik.29 okulumuzun projesi mili eğitim müdürümüzünde dediği gibi 400 ün üzerinde projemiz kabul edildi. il genelinde en yüksek projeyle bizim ilçemiz en ölerde emeği geçen tüm Milli Eğitim camiası öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum " dedi.

Yorumlar(1)
  gariban :
[15.05.2018 - 10:23]  
Aslında yapılan şey tübitak bilim vs değil.. Batmış bir şirketin M.Demir finansörlüğünde 1-2 kurum destekli yıkılmadım ayaktayım şovundan başka bişey değil.Çünkü ihsan lallosu batsa alacaklılarda batar.... Halen bu dramı oynatan sistemede yazıklar olsun...
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber