Kağızman'da bir ilk olan Yatılı Kız Kur'an Kursu Hizmete Açıldı,

22 Ekim 2018
0 Haber Yorum

Kağızman İlçe Müftülüğünce yapımına 2017 yılında başlanan Kağızman İlçesinde bir ilk olan Hacı Atalay ve Miyase Çelik yatılı kız Kuran Kursu törenle hizmete açıldı.


Kağızman  İlçe Müftülüğünce yapımına 2017 yılında başlanan Kağızman İlçesinde bir ilk olan Hacı Atalay ve Miyase Çelik yatılı kız Kuran Kursu törenle hizmete açıldı.

65. Dönem Ulaştırma Bakanı AK Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan desteği  Kağızman Müftüsü Özcan Yılmaz'ın Gayreti ve hayırseverlerin yardımlarıyla tamamlanarak 2017 yılında temeli atılan Hacı Atalay ve Miyase Çelik Yatılı Kız Kur'an Kursu, törenle hizmete açıldı. 40 yataklı yapılan yatılı kız Kur'an Kursu, konaklama dışında bayanlara yönelik kursların da verileceği binada, ayrıca 4-6 yaş grubu öğrenciler için 4 sınıf daha açılması planlanıyor.

Şahindede mahallesi Milli Egemenlik caddesinde Mustafa Yalçın camii yanında yapılan Hacı Atalay ve Miyase Çelik Yatılı Kız Kur'an Kursu binasının açılışında konuşan Kağızman İlçe Müftüsü Özcan Yılmaz, binanın tamamlanmasında emeğe geçen herkese teşekkür ederek, "Kursumuz 40 yatak kapasiteli olup, kursa 20 kişilik hafızlık sınıfı ve 40 kişilik ortaokula giden kız öğrenciler kabul edilecektir.

Ayrıca TEOG sınavlarına hazırlanan öğrencilerimizin derslerine de yardımcı olacağız. Bayanlara yönelik Kuran Kursu'da gündüzlü olarak devam edecek.

65. Hükümet UDH Bakanı AK Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan yaptığı konuşmada"Arkadaşlar güzel olan hayattaiken anılmak, güzel olan hayattaiken hayır almak, Hacı Atalay bey Hacı  Miyase hanım her ikiside hayattaiken bu araziyi özellikle bağışlayarak böyle hayırlı bir işe vesile oldular. 

Allah onlardan razı olsun Allah hayırlarını kabül eylesin inşallah biz bu vesileyle siz başta olmak üzere bütün hayır severlerimize çok çok teşekkür ediyoruz elbetteki onlar süreci başlatıyorlar bizlerde bizim üzerimize ne düşüyorsa desteklemek bitirmek insanımızın hizmetine sunmak adına gayretimizi ortaya koyuyoruz ,bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonrada il milletvekilleri olarak, il valisi ilçe kaymakamı il başkanımız ilçe başkanımız ve tüm arkadaşlarımızla biz bügüne kadar  yaptığımız hizmetlere bu günden sonrada devam edeceğiz siz güzel bir örneksiniz, Allah sizlerden razı olsun, Allah hayrınızı kabül eylesin Allah Hacı Atalay ve Hacı Miyase hanıma sağlıklı uzun ömürler nasip etsin "dedi 

Açılışa 65. Hükümet UDH Bakanı AK Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan, AK Parti Kars Milletvekili Yunus Kılıç, Kars Valisi Rahmi Doğan, AK Parti İl Başkanı Adem Çalkın, Kars İl Müftüsü Yusuf Eviş Kağızman ilçe Müftüsü Özcan Yılmaz Ak Parti Kağızman İlçe başkanı Nesim eyidoğan Hayırsever vatandaş Atalay ve Miyase Çelik  çiftinin yanı sıra çok sayıda  vatandaşlar katıldı.

Müftü Eviş tarafından yapılan duanın ve açılışı gerçekleştirilen Kuran Kursu'nda incelemelerde bulunulmasının ardından sınıflarda ders gören öğrenciler ile bir araya gelindi. 


 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber