Kağızman'da Yaz Kur'an Kursları Başladı

16 Haziran 2017
0 Haber Yorum

Kars'ın Kağızman ilçesinde Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından çocuklara yönelik Kur’an öğretimi, Hz. Peygamberin hayatı, ahlak ve inanç esasları gibi derslerin verileceği iki aylık eğitim dönemini kapsayan Yaz Kur’an Kursları başladı.


Kars'ın Kağızman ilçesinde Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından çocuklara yönelik Kur’an öğretimi, Hz. Peygamberin hayatı, ahlak ve inanç esasları gibi derslerin verileceği iki aylık eğitim dönemini kapsayan Yaz Kur’an Kursları başladı.'Kur’an Ayında Kur’an ile Buluşalım’ temasıyla eğitim dönemine başlayan ve Hacı Kağızman Camisinde Halil Karabıyık Hoca'nın verdiği yaz kurslarını ziyaret eden Kağızman Muftüsü Özcan Yılmaz, Yaz Kur'an Kurslarında Kur'an-ı Kerim, Siyer, inanç, ibadet ve ahlak dersleri gibi konuların işleneceğini belirtti.

Yılmaz konuşmasında, "Sevgili Peygamberimiz(s.a.v.) sizin en hayırlınız kur'anı kerimi öğrenen ve öğreteninizdir buyurmuştur. Bizlerde en hayırlı olmak için yavrularımızı evlatlarımızı mutlaka camilerimize dinimizi, kitabımızı, öğretmen üzere gönderelim sevgili Peygamberimiz(s.a.v.) bir annenin ve babanın çocuğuna bırakacağı en büyük miraz islam ahlakıdır buyurmuştur, buradan anne ve babalara sesleniyorum tüm çocuklarımızı camilerimize bekliyorum" dedi,

Yaz kurslarına devam etmek isteyen öğrenciler için kayıtların devam ettiğini ifade eden Yılmaz, yaz kursları üç dönemlik eğitimin ardından 18 Ağustos Cuma günü sona ereceğini bildirdi.

kagizmanda-yaz-kuran-kurslari-basladi-(1).jpgkagizmanda-yaz-kuran-kurslari-basladi-(2).jpgkagizmanda-yaz-kuran-kurslari-basladi-(3).jpgkagizmanda-yaz-kuran-kurslari-basladi-(4).jpgkagizmanda-yaz-kuran-kurslari-basladi-(5).jpgkagizmanda-yaz-kuran-kurslari-basladi-(8).jpgkagizmanda-yaz-kuran-kurslari-basladi-(9).jpgkagizmanda-yaz-kuran-kurslari-basladi-(10).jpgkagizmanda-yaz-kuran-kurslari-basladi-(6).jpg

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)

Kağızman fm Türkiye Gündemi,

PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,

 
AnketAnket

YENİ TEMAMIZI NASIL BULDUNUZ,

İDARE EDER,
NORMAL
İYİ
ÇOK GÜZEL,
Çok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber