sanalbasin.com üyesidir

Kağızman'da Sıcak Havalar Bunaltıyor

29 Haziran 2011
0 Haber Yorum

Kars'ta Sıcak Havalar Bunaltıyor
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Kars'ta son günlerde etkili olan sıcak hava, insanlar kadar hayvanları da etkiliyor. Tarlada güneş alltında çalışan çiftçiler sık sık su molası verirken, sıcaktan bunalan hayvanlarını suyla serinletmeye çalışıyor.

Güneşin sıcak yüzünü gösterdiği Kars’ta, özellikle öğlen saatlerinde dışarıya çıkanlar zor anlar yaşıyor. Erken saatte tarlanın yolunu tutan çiftçiler, özellikle öğle saatlerinde sıcağın etkisiyle halsizleşiyor. Arazide gölgelik alan bulunmaması nedeniyle de zor anlar yaşayan çiftçiler, güneş altında çalışmalarını sürdürüyor. Sıcak hava, çiftçiler kadar atları da etkiliyor. Tarladaki işlerde kullanılan ve bunaltıcı sıcakta halsizleşen atlar, suyla serinletilmeye çalışılırken Selim’in Çıplaklı köyünde hayvanları otlatmaya götüren çoban, aşırı sıcaktan dolayı sürüden ayrılan bir ineği yakalamakta zorlandı. Boş konteynere girerek gölgede bekleyen inek, ilginç bir görüntü oluşturdu.

Öte yandan sıcak havanın tadını en fazla çocuklar çıkarıyor. Yeşillik alanlarda oyunlar oynayan çocuklar, derede yüzerek, voleybol oynayarak sıcağın bunaltıcısı etkisinden korunmaya çalışıyor.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber