Kağızman'da Sağlık Merkezinin bahçesi organik ürün bahçesi oldu

17 Ağustos 2018
0 Haber Yorum

Kağızman ilçesindeki 2 nolu Aile Sağlık Merkezinde görev yapan doktorlar, merkezin boş arazisine organik ürünler yetiştirdi.

İlçe Sağlık Müdürlüğü 2 nolu Aile Sağlığı Merkezi'nin boş bahçesinin 500 metre karelik alanında, sağlık ocağında görevli Dr. Gökhan Ünal ve arkadaşları domates, biber, patlıcan salatalık, reyhan, fasulye ve mısır yetiştirdi.

Dr. Gökhan Ünal, yaptığı açıklamada, Aile Sağlığı Merkezi boş bahçesi içerisinde organik sebze yetiştirdiklerini söyledi.

Merkezde çalışan arkadaşlarla gönüllü hazırladıkları sebze bahçesinde domates, biber, patlıcan, salatalık, fasulye, mısır ve çiçek dikimi yaptıklarını anlatan Ünal, "Böylece sağlık müdürlüğümüzün bahçesi düzenli ve güzel bir görünüm kazanıyor. Hem de sağlıklı sebze üretimi yaparak Kağızman toprağının bereketini misafirlerimize ve vatandaşlarımıza gösteriyoruz.  Amacımız hem diğer kurumlarımızı hemde vatandaşlarımızın boş bıraktığı bahçelerin dikime teşvik etmektir." diye konuştu.

karsta-saglik-merkezinin-bahcesi-organik-urun-bahcesi-oldu-(2).jpgkarsta-saglik-merkezinin-bahcesi-organik-urun-bahcesi-oldu-(3).jpgkarsta-saglik-merkezinin-bahcesi-organik-urun-bahcesi-oldu-(5).jpgkarsta-saglik-merkezinin-bahcesi-organik-urun-bahcesi-oldu-(1).jpgkarsta-saglik-merkezinin-bahcesi-organik-urun-bahcesi-oldu-(4).jpgkarsta-saglik-merkezinin-bahcesi-organik-urun-bahcesi-oldu-(6).jpg

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber