Kağızman'da Odun ve Kömür Fiyatları Cep Yakıyor

07 Kasım 2017
0 Haber Yorum

Kağızman'da Odun ve Kömür Fiyatları Cep Yakıyor

Kasım ayı geldi çattı. Kış  kendini iyiden iyiye hissettiriyor. Vatandaş kışın ısınmak için odun ve kömür almaya hazırlanırken esnaflardan iyi haber gelmiyor. Fiyatlarda artış olduğununu söyleyen esnaflar buna bağlı olarak vatandaşın talebinin az olduğunu söyledi. Vatandaş ise yüksek fiyatlardan şikayetçi.

Kağızman'da ücretsiz kömür dağıtımı, döviz kurunun ve yakıta bağlı nakliye fiyatlarının yükselmesi gibi nedenlerden dolayı kömürcü esnafı zor günler yaşarken, zamlanan kömür fiyatları ise cep yakıyor.

Kömür fiyatlarında yaşanan zammın kendilerinden kaynaklanmadığını söyleyen esnaflar, “Soğuklar başladı kömür sezonunu açtık. Şu an tam kömür sezonu, yalnız eski kömür satışlarını bulamıyoruz. Hem bizim için, hem de vatandaşlar için kömür fiyatları yüksek ama bizim elimizde olan bir şey değil. Kömürlerin zammı sadece bir değil, 3 yerden kaynaklanmaktadır. Bir dolara, bir nakliyeye, bir de kömürün kendisine bağlıdır” dedi.

Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) zammı ve dolar kurunun yükselmesinin kömür fiyatlarını doğrudan etkilediğini sözlerine ekleyen esnaflar, “MTV zammı bir taraftan, dolar kurunun yükselmesi bir taraftan bu da ister istemez kömür fiyatlarının yükselmesine neden olmaktadır. Sonuçta bunu vatandaşlarımız ödüyor. Müşterilerimize hak veriyoruz. Fiyatlar hakikaten yüksek. Geldiklerinde tepki de gösteriyorlar ama yapacak bir şey yok. Sonuçta bu kömür ithal edilen bir kömür. Dışarıda dolar bazında alınan bir kömür. Türkiye'nin ekonomik gelişmeleri de ortada. İster istemez fiyatlar yüksek çıkıyor” şeklinde konuştu.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber