Kağızman'da Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri başladı,

14 Kasım 2018
0 Haber Yorum

Kağızman İlçe Müftüsü Özcan Yılmaz, mevlidi nebive ve peygamberimizin doğum haftası münasebetiyle ilçedeki esnafları ziyaret etti.


Kağızman İlçe Müftüsü Özcan Yılmaz, mevlidi nebive  ve peygamberimizin doğum haftası münasebetiyle ilçedeki esnafları ziyaret etti.

Kağızman ilçesine geldiği günden beri çalışmalarıyla yaptığı hizmetlerle halkın sevgisini kazanan kağızman ilçe Müftüsü Özcan Yılmaz mevlidi nebive  ve peygamberimizin doğum haftası münasebetiyle ilçedeki esnaf ve kamu kurum ve kuruluşları ziyaret etti,
mevlidi nebi haftası ile ilgili bilgiler veren Yılmaz"Mevlid-i Nebi Haftası, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın tamamen kendi inisiyatifiyle ve Türkiye'deki ilahiyat birikimiyle istişare ederek planladığı ve uygulamaya koyduğu bir haftadır.

 Bu hafta, kanunların verdiği yetkiyle ortaya çıkmış; 29 yıl boyunca tefekkür dünyamıza hayat vermiş ve yakın tarihimizde milletimizin zihinlerine yerleşmiştir. “Hz. Peygamber'i anmaktan anlamaya" düsturuyla gelişen; Peygamberimizin örnekliğini ve insanlığa takdim ettiği değerleri anlamayı, toplumumuzun her kesimine ve gönül coğrafyamıza anlatmayı ve tanıtmayı, günümüz problemlerine nebevi referanslarla çözüm üretmeyi ve milletimizde var olan Peygamber sevgisini pekiştirmeyi amaçlayan, bir haftadır.

Bu hafta içerisinde çeşitli etkinliklerimiz olacak ilk etkinliğimiz Kağızman Merkez camiide  konferans yapılacak , kur'ani kerim ziyafeti,sohbetlerle beraber etkinliğimiz bir hafta boyunca devam edecektir"dedi
 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber