Kağızman'da Kur'anı Kerim Ziyafeti 2 bin kişilik iftar yemeği

22 Haziran 2017
0 Haber Yorum

Kağızman ilçesinde Kağızman Kaymakamlığı ,Kağızman Belediyesi ve Kağızman müftülüğü tarafından ramazan ayında yürütülen irşat programı kapsamında, vatandaşlara Türkiye'nin en güzel hafızları tarafından Kur'an-ı Kerim ve ilahi ziyafeti sunuldu.


 Kağızman Kaymakamlığı ,Kağızman Belediyesi ve Kağızman müftülüğü  tarafından ramazan ayında yürütülen irşat programı kapsamında, vatandaşlara Türkiye'nin en güzel hafızları tarafından Kur'an-ı Kerim ve ilahi ziyafeti sunuldu.
 
Kağızman İstiklal alanında akşam namazından önce düzenlenen etkinlikte görevlendirilen ünlü hafızlar, değişik makamlarda Kur'an-ı Kerim okudu.ilahiler söylediler,
 
Etkinliğe Kağızman Kaymakamı Ercan Öter,Belediye Başkanı Nevzat Yıldız,İlçe Müftüsü Özcan Yılmaz,Emniyet Müdürü Ahmet Yarlıgaç,Milli Eğitim Müdürü Yakup Bayşar,Milliyetci Hareket Partisi ilçe Başkanı Aykut Bingöl ve ilçe teşkilatı Ak Parti Kağızman Eski ilçe Başkanı Mehmet Karadeniz'in yanı sıra binlerce vatandaş katıldı,
 
Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurul Uzmanı Fikret Gül, etkinlikte yaptığı konuşmada, ramazan ayında Kur'an hafızları ile birlikte ülkenin her yerinde irşat programları düzenlediklerini söyledi.
 
Kurulan 4 ekiple ramazan ayı boyunca 81 ilde Kur'an ziyafeti sunulduğunu aktaran Gül, şunları kaydetti:
 
"Diyanet İşleri Başkanlığımızca ülkenin her yerinde ramazan ayındaki irşat programları kapsamında Kur'an-ı Kerim ziyafeti sunuyoruz. Bugün Kağızmanlı vatandaşlarımıza bunu icra etmeye çalıştık. Çok güzel bir alaka ve ilgi gördük. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Bu faaliyetimiz halı hazırda ülkenin 4 bir yanında sürüyor. İnşallah önümüzdeki yıllarda sürecek."
 
İlçe Müftüsü Özcan Yılmaz "Kağızman ilçesinde ilkkez olarak düzenlenen bu etkinliğe desteklerini esirgemeyen sayın ilçe Kaymakamımız Ercan Öter  ve Belediye Başkanımız Sayın Nevzat Yıldız'a teşekkür ederim ramazan ayı nedeniyle bizleri kırmayıp programımıza katılan hafız ve hocalarımıza teşekkür eder tüm misafirlerimizede hoş geldiniz diyorum"dedi
 
Yılmaz "Bu ramazan ayında, Kur'an ayında, Kur'an hafızlarının camimizde bulunması bizi memnun etti. Vatandaşlarımız yaşlı, genci, kadınıyla iştirak etti. Ziyafetlerin en güzeline kulak verdiler. Çok memnun ve mesut olduk. Emeği geçen herkesten, Allah razı olsun." diye konuştu.
 
Kağızman Kaymakamı Ercan Öter ise Kur'an ziyafetine katılmaktan duyduğunu memnuniyeti dile getirerek , "Dünya derecesi alan hafızları dinleme fırsatı bulduk. Resmen kulaklarımızın pası silindi İlçe Müftüsüne ve Belediye Başkanına teşekkür ederim." dedi.
Kağızman Belediye Başkanı Nevzat Yıldız konuşmasında "bu yıl ilk olarak düzenlenen bu etknlikte bizlerle beraber olan sayın hocalarımıza ve ayrıca sayın ilçe kaymakamımıza ve ilçe müftümüzede çok teşekkür ederim çok güzel bir etkinlik oldu inşallah artık devamını getirir bu mubarek ayda kur'anı kerim ziyafeti dinleriz"dedi Hafızların okudukları akşam ezanından sonra istiklal alanında bulunan yaklaşık 2 bin kişiyle beraber iftar açıldı,

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)


PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,

 
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber