sanalbasin.com üyesidir

Kağızman'da Esnafa Yönelik Ruhsat, Gıda ve Hijyen Denetimi

22 Haziran 2018
0 Haber Yorum

Kağızman Belediyesi denetim ve zabıta ekipleri fırın, lokanta, market ve gıda ürünlerinin satıldığı yerlerde ruhsat, gıda, temizlik ve hijyen denetimi yaptı.
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Kağızman Belediyesi denetim ve zabıta ekipleri fırın, lokanta, market ve gıda ürünlerinin satıldığı yerlerde ruhsat, gıda, temizlik ve hijyen denetimi yaptı. 

Veteriner hekim, gıda teknikeri ve belediye zabıta ekipleri tarafından yapılan denetimlerde fırın, lokanta ve pastane sahiplerine hijyenik ortamın sağlanması ve temiz bir ortamda çalışmaları için gerekli uyarılar yapılarak, eksikliklerin en geç 10 gün içinde giderilmesi gerektiği bildirildi. 

Kağızman zabıta Müdürü Şahin Cücü "Çocuklarımız başta olmak üzere vatandaşlarımızın hijyen ortamlarda, sağlıklı gıdalar tüketmelerini sağlamak üzere denetlemelerimizi gerçekleştiriyoruz. Denetlemelerimiz artarak devam edecektir.

Bir hafta içerisinde bir çok iş yerlerine giderek denetlemelerde bulunduk. İlk etapta form dolduruyoruz. Eksiklikleri olan esnafları uyarıyoruz. 15 gün süre veriyoruz sonra ikinci denetimde eksikliklerini gidermeyen iş yerlerine gerekli cezai işlem uygulayacağız" dedi. 

İlçe de bulunan bütün iş yerlerini denetleyeceklerini aktaran Cücü, Kağızman Belediyesi olarak öncelikli görevlerinin halkın sağlığını korumak olduğunu ifade etti. 

Uygulamanın devam edeceği kaydedildi.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber