Kağızmanda 24 kasım öğretmenler günü,

24 Kasım 2017
0 Haber Yorum

24 Kasım Öğretmenler Günü, tüm yurt genelinde olduğu gibi Kars Kağızman’da da düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

24 Kasım Öğretmenler Günü, tüm yurt genelinde olduğu gibi Kars Kağızman’da da düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.
 
Atatürk’ün 24 Kasım 1928 tarihinde Millet Mektepleri Başöğretmenliği’ni kabul etmesinin 89’üncü ve Öğretmenler Günü’nün de 36’inci yılı kapsamında Kağızman’da düzenlenen etkinlikler sabah saatlerinde Atatürk Anıtına İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Bayşar tarafından çelenk sunulmasıyla başladı.Saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunmasından sonra Buradaki törene Kağızman halkının yanı sıra okul müdürleri, öğretmenler, sivil toplum örgütü temsilcileri ve öğrenciler katıldı.
 
İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Bayşar başkanlığındaki heyet daha sonra Kağızman Kaymakamı Ercan Öter’i makamında ziyaret etti.
 
 Bayşar, günün anısına Kaymakam Öter’e çiçek takdim etti. Etkinlikler Kağızman Halk Eğitimi Merkezi Salonunda Kağızman MTAL Lisesinin hazırladığı programla devam etti,

Kağızman Halk Eğitimi Merkezinde Yapılan Etkinlikler Kağızman Kaymakamı Ercan Öter,Kağızman Belediye Başkan vekili Bican Veysel Yıldız.Garnizon komutanı,Jandarma bin başı Ahmet Karaçam,  Kağızman İlçe Emniyet Müdürü Abdulkadir Akpınar,ilçe müftüsü Özcan Yılmaz,Halk Eğitimi merkezi Müdürü Nusret Alp,Öğretmenler ve kalabalık Kağızman halkı katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Bayşar, öğretmenliğin insanlık tarihinin en anlamlı mesleği olduğunu belirterek; “Ana kucağından sonra bize emanet edilen çocuklarımızı iyi yetiştirmek için elimizden geleni yapıyoruz.

 Ülkemiz için, bilgiye ulaşmanın yollarını bilen, sorumluluk sahibi, vasıflı öğrenciler yetiştirmek çok önemlidir. Bu yıl Öğretmenler Gününü acı içinde kutluyoruz.
  Şehit öğretmenlerimizi her zaman kalbimizde yaşatacağız”. Elbette ki öğretmenlerimizin de sıkıntıları var.

Ancak onlar tüm sıkıntılara ve olumsuzluklarına rağmen görevlerini yerine getiriyorlar. Dolayısıyla öğretmenlerimiz geçmişte olduğu gibi bugün de değişimin, gelişimin, daha ileri hedeflere doğru yürümenin anahtarı durumundadır.

 Bizlerden geleceği devralacak yavrularımızı sevgiyle, eğitimle, öğretimle besleyen öğretmenlerimiz, bir insan yetiştirmenin verdiği mutluluğu mesleklerinin manevi karşılığı olarak değerlendirerek, görevlerin en soylusunu icra ediyorlar” diye konuştu.Mesleğe yeni atanmış öğretmenlerin yemin töreni yapıldı ,

Program dereceye giren öğrencilerin ödül töreni ve sılayıt gösterisinin ardından sona erdi,

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber